Jak zarabiać na bitcoinie

Jak zarabiać na bitcoin

Zarabianie na Bitcoin  wydaje się czymś prostym przyjemnym jednocześnie bez małego ryzyka. Jest tak ponieważ Bitcoin zaliczył w swojej historii wiele bardzo mocnych wzrostów podczas których mnóstwo osób zarobiło ogromne pieniądze. Aaktualnie sytuacja jest bardziej stabilna i nie ma już gwałtownych wzrostu a przynajmniej nie takich jak miało to miejsce kilka lat temu. Czy sytuacja jeszcze kiedyś się powtórzy oraz czy jest teraz jakakolwiek możliwość sensownego zarobku na Bitcoin? wszystkiego dowiesz się w tym artykule gdzie wyjaśniam krok po kroku jak zarabiać na Bitcoin oraz jak to robić żeby było to opłacalne przy minimalizowaniu ryzyka.

 

Bitcoin jak zacząć – jak zarabiać na bitcoinie

Obecnie jedyną sensowną metodą zarabiania na Bitcoin jest kupowanie go po niższej cenie i sprzedawanie w momencie, kiedy jego cena wzrośnie. t=Takim sposobem można zarobić bez problemu kilkaset procent zainwestowanych pieniędzy. Zwłaszcza jeśli pojawią się jakieś wydarzenia które spowodują nagły wzrost gdzie będzie napływ inwestorów którzy będą chcieli tego bitcoina skupować. Pojawi się na niego popyt a co za tym pójdzie wzrośnie cena. Generalnie każda inwestycja wiaże się z ryzykiem utraty kapitału. W przypadku bitcoina powiedziałbym że tto ryzyko jest raczej niskie. jeśli chodzi o inwestycje w takie rynki jak forex czy też rynek akcji to tam ryzyko jest znacznie wyższe. Nie musimy poświęcać duzo czasu na obserwacje rynku. Wystarczy raz dziennie sprawdzić aktualny kurs bitcoina i obserwować czy dzieją sie jakieś duże wzrosty lub spadki ceny. Cena bitcoina potrafi zmienić sie o kilka procent w ciągu doby.

jak zarabiać bitcoiny – kopanie bitcoina Czy jest jeszcze opłacalne?

standardowym sposobem na zdobywanie bitcoina było tak zwane kopanie czyli wykorzystywanie kart graficznych które wykonywały dla nas obliczenia i za wykonywanie tych zadań otrzymywało się jakąś określoną ilość bitcoinów. Kopanie bitcoina było opłacalne w momencie kiedy cena zakupu karty graficznej i wydatków na prąd które trzeba było ponieść była mniejsza niż zyski ze sprzedaży wykopanych bitcoinów. Obecnie taka sytuacja ma miejsce tylko w wypadku zainwestowania naprawdę potężnych pieniędzy liczonych w milionach złotych. Tak więc jeśli zamierzasz wejść w świat kryptowalut i chciałbyś kopać bitcoina to jest to absolutnie nieopłacalne i są inne, lepsze kryptowaluty które można kopać z większym zyskiem. Jeśli zadajesz sobie pytanie „jak zarobić bitcoiny”, a nie „jak zarabiać na bitcoinach” to właśnie kopanie kryptowalut jest tematem, z którym powinieneś się zapoznać w pierwszej kolejności.

Bitcoin zarabianie – a może inna kryptowaluta?

Obecnie kryptowalut jest mnóstwo, ale to właśnie bitcoin jest tą najbardziej rozpoznawalną, bo był pierwszy. To od niego się wszystko zaczęło i bitcoiny stały sie synonimem dla kryptowalut. Oczywiście teraz świadomość ludzi jest już większa. Mimo to każdy chce zacząć zarabiać na kryptowalutach poprzez bitcoiny. Nie jest w tym nic złego. Jest to najlepsza waluta na początek, bo mamy pewność, że nie jest to projekt mający na celu wyłudzić pieniądze. Trzeba też o tym powiedzieć, że mniej znane kryptowaluty gdzie autorzy prowadzą jakiś projekt czasem są oszustwem i projekt nigdy nie powstał. Inwestycja w mało popularne waluty niesie ze soba wysokie ryzyko i ryzyko utraty włożonego kapitału. Dlatego też zarabianie btc będzie super opcją dla początkującego jak i osoby zaawansowanej znającej zasady tego rynku.

 

Czy zarabianie na bitcoinach jest bezpieczne?

Jest bardzo bezpieczne – wręcz mogę powiedzieć, że jest to jedna z bezpieczniejszych form inwestycji. Chodzi mi o transparentość i poziom ryzyka, że ktoś lub jakaś platforma nas oszuka. Ceny bitcoina są jawne, transkacje także są jawne. Widzimy gdzie i do kogo wędruje pieniądze, nie można w żaden sposób sfałszować tranzakcji. System jest bezpieczniejszy niż zabezpieczenia bankowe i generalnie nie da się włamać na portfel kryptowalut – a na konto bankowe jak najbardziej się da.

 

czym jest Bitcoin?

na początek należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy w ogóle jest Bitcoin i dlaczego Można na nim zarabiać. Bitcoin jest Mówiąc najprościej wirtualną walutą mniej więcej taką jak pieniądze które mamy na kontach bankowych. one też są wirtualne ale oczywiście możemy pójść do bankomatu i wypłacić rzeczywistą gotówkę. Różnica jest taka że Bitcoin jest zaszyfrowany a jednocześnie jest walutą publiczną. oznacza to że każdy może sprawdzić jakie wartości bitcoina znajdują się na danym portfelu. oczywiście nie jesteśmy w stanie stwierdzić do kogo oddany portfel kryptowalutowy należy.

 

Największa zaletą bitcoina jest to że jest go ograniczona ilość. Zostało to z góry określone podczas tworzenia samego systemu. Ilość ta została ograniczona do 21 milionów sztuk. Oograniczenie ilości sztuk powoduje że nie będziemy to mieli z sytuacją gdzie występuje inflacja tak jak ma to w przypadku pieniądza fiducjarnego takiego jak polskie złotówki, który może być dodrukowany. Inflacja powoduje że pieniądz traci na wartości a w przypadku bitcoina możemy mieć sytuację deflacji gdzie wartość i siła nabywcza jednego bitcoina będzie rosła ponieważ będzie rósł popyt na posiadanie bitcoina, bo nie będzie można już dołożyć i wyprodukować w większej ilości.

 

zarabianie Bitcoin na telefonie.

Generalnie samo kopanie kryptowaluty na telefonie i jest jak najbardziej możliwe, bo przecież telefon posiada procesor, a więc dysponuje mocą obliczeniową. Niestety jest to nieopłacalne bo wartości które przy obecnej trudności kopania osiągniemy są tak naprawdę znikome a tylko wyeksploatują twój telefon. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w samego bitcoina czyli kupić tyle ile możesz, tyle ile jesteś w stanie zainwestować , a następnie poczekać na wzrost jego ceny i sprzedać z zyskiem. Powstało generalnie wiele automatów i skryptów które są w stanie wyłapywać małe ruchy cenowe btc. Możesz kupować automatycznie btc i sprzedawać jak tylko pojawi się możliwość zarobienia nawet ułamka procenta.

Bitcoiny jak zacząć

Co prawda na jednej transakcji zarobisz kilkanaście groszy i jest to kilka złoty ale jeśli robot takich akcji na dobe jest w stanie wykonać nieskończoną ilość, to znaczy tyle ile się pojawi okazji, tyle on akcji podejmie bądź też w skali miesiąca są to wartości rzędu kilku tysięcy akcji to te kilka złoty potrafi dać solidną sumę. Ostateczne rezultaty zależą od tego jaką kwotę zainwestowałeś i za jaką kwotę kupiłeś bitcoiny. Im więcej możesz zainwestować tym więcej możesz zarobić na Bitcoinie. Zarabianie bitcoinów generalnie jest dosyć proste i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Mam nadzieję że ten artykuł przekazał ci wiedzę jak zarobić na Bitcoin i udowodnił że zarabianie na btc jest jak najbardziej możliwe proste oraz może przynieść bardzo przyjemne i zadowalające zyski w niedługim terminie.

Najczęściej zadawane pytania:

 

Jak zarobić na bitcoinach i ile mogę zarobić?

Nie da się z góry podać kwoty jaką możesz zarobić. To zależy od twojego doświadczenia rynkowego oraz tego ile masz gotówki na zainwestowanie. Bezpiecznie odpowiem, że mi udaje się zarabiać średnio 20% miesięcznie przy bardzo bezpiecznych transakcjach i poświęcaniu minimalnej ilości czasu na analizę rynkową.

bitcoin jak zarabiać – czy warto robic analize rynkową?

Dużo osób stosujesz analize rynku wykorzystując takie rzeczy jak sentyment rynku lub analizę techniczną. Zasada jest jedna – nie da się przewidzieć przyszłości i najprościej jest zainwestować pieniądze kiedy kurs kryptowaluty zaliczy duży spadek.

Jaka jest Przyszłość Bitcoina?

Tak jak wspominałem wcześniej – jest to kryptowaluta o największej popularności, sporo innych kryptowalut jest wycienianych w stosunku do wartości właśnie btc oraz jest ograniczona ilość. Te wszystkie warunki sprawiają, że dopóki nikt nie wymyśli czegoś lepszego niż kryptowaluty to btc będzie królem w swojej dziedzinie i warto na niego postawić.

 

Czy Bitcoin jest bezpieczny?

Sam w sobie jest najbezpieczniejszym systemem, do którego nie da się włamać. Jego konstrukcja na to nie pozwala, chyba że ktoś miałby we władaniu 50% komputerów połączonych do sieci, a jest to po prostu nierealne i nieopłacalne. Owszem czasem słyszy się informacje, że jakaś giełda kryptowalut zostało zhackowana i wykradziono z niej btc. Podkreślam, że mówimy o giełdzie na której się handluje. Samo przechowywanie powinno odbywać się na portfelu kryptowalutowym, którego zhackować się po prostu nie da.

Dodaj komentarz