Jak zarabiać na facebooku

Jak zarabiać na facebooku

Facebook daje możliwość dotarcia do wielu osób co pozwala na zarabianie pieniędzy różnymi metodami. Wyobraź sobie: wrzucasz kilka postów dziennie, przeglądasz internet żeby być na bieżąco i co miesiąc na twoje konto wpływa kilka tysięcy złotych za tak naprawdę kilka godzin pracy miesięcznie. Czy to realne? Czy można zarabiać na facebooku duże sumy? Ten artykuł odpowie na wszystkie te pytania.

 

Ile można zarobić na fanpage na facebooku?

Zanim przejdziemy do metod i sposobów na zarabianie odpowiedzmy sobie na pytanie ile z tego można mieć pieniędzy. Pierwsza odpowiedź jaka się nasuwa to „zależy”, ale przecież nie takiej informacji oczekujesz. Generalnie ciężko jest podać dokładnej wartości, bo istnieje wiele zmiennych takich jak zasięg twojego fanpage, ilość fanów czy też tematyka. Średnio można zarabiać od 2000 zł do 6000 złotych. Ta dolna kwota jest łatwa do osiągnięcia po nawet kilku tygodniach systematycznej pracy. Górna kwota jest realna po kilku miesiącach i można rzecz jasna wycisnąć z tego dużo więcej. Wystarczy wybrać odpowiednią tematykę i branżę i właśnie do tego teraz przejdziemy.

Jak zarobić na facebooku – metody na zarabianie na facebooku

Metod na monetyzacje fanpage jest mnóstwo, ale nie wszystkie mają sens. Najważniejsze to znaleźć sposób, który będzie przynosił dochody długoterminowo. Nie warto wchodzić w zachęcanie do biznesów typu MLM, bo takim sposobem stracimy zaufanie naszych fanów i spalimy cały fanpage oraz jego zasięgi.

Zarabiać można na każdej tematyce dlatego postaram się wskazać uniwersalne rozwiązania dla każdego typu fanpage. Na facebooku największą moc daje budowanie relacji z fanami. Nie jest istotne ile masz lajków, ale ile masz komentarzy pod każdym postem. Social media po to powstały – żeby wchodzić w interakcję z innymi ludźmi.

Programy partnerskie – Jak zarabiać na fanpage z afilacją. Programy partnerskie to najlepsza i najbezpieczniejsza opcja dla początkujących. Polega to na tym, że dana sieć afilacyjna udostępnia wam możliwość współpracy z różnymi markami i firmami poprzez promowanie ich produktów i usług. Np. prowadząc fanpage o podróżach możecie tworzyć posty na temat ciekawych wyjazdów i dołączać link do zakupu takich wakacji w biurze podróży. Biuro dzięki wam ma nowego klienta, a wy za pośrednictwem sieci dostajecie odgórnie ustaloną kwotę lub procent wartości za dokonany zakup przez klienta. Metoda jest banalna i dzięki temu każdy może zacząć zarabiać w social media takich jak facebook. Tak jak wspomniałem jest to najprostsza metoda i nie trzeba nic więcej tłumaczyć. Rejestrujecie się w sieci partnerskiej, szukacie odpowiednich ofert dla waszej tematyki fanpage, a następnie generujecie linki które wrzucacie do postów. I to wszystko. Buduj wysokiej jakości posty, które będą angażowały twoich odbiorców, a na pewno uda Ci się zarobić wspomniane wcześniej kwoty.

Własne produkty – jak zarabiać na fb. Kolejną opcją jest sprzedaż własnych usług lub produktów. Najprościej jest tworzyć produkty wirtualne takie jak poradniki w formie pdf lub video. Możesz również oferować swoje usługi jeśli jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie. Bardziej zaawansowany sposób to założenie własnego sklepu internetowego opartego np. o model dropshiping o którym pisałem w tym artykule [link].

Współprace z firmami – jak zarobic na fb. Dzięki zasięgom możesz oferować reklamę jakiejś firmy na twoim fanpage. Firmy bardzo chętnie wchodzą w takie współprace pod warunkiem, że twoi fani są zaangażowani i aktywni. Sama liczba polubień nie ma żadnej wartości. W internecie jest masa firm, których produkty możesz zareklamować. Wystarczy, że odezwiesz się do kilku z nich z zapytaniem o współpracę. Większość z nich odmówi, ale 1 lub 2 będą chętne i tyle wystarczy. Nie możesz też wrzucać codziennie postów reklamowych, bo stracisz zaufanie swoich fanów. Kupno reklam dla wielu firm to ogromny wydatek. Twoja reklama będzie zdecydowanie tańsza dlatego specjaliści od marketingu powinno z chęcią skorzystać. Jak ze wszystkim – wiele zależy od branży.

Stworzenie własnej strony – zarabiaj na facebooku. Możesz stworzyć stronę, na którą będziesz przekierowywał użytkowników z facebooka. Przykładem takiej strony jest kwejk czy też demotywatory. Oczywiscie nie musisz robić strony typowo rozrywkowej, wręcz odradzam. Zdecydowanie lepiej żeby to była strona z konkretnej branży. Po prostu większe pieniądze są w takich branżach jak sport, finanse, zwierzęta, medycyna niż w branży rozrywkowej.

Prowadzenie firmowych fanpage – czy na facebooku można zarabiać? Oprócz tworzenia własnego profilu możesz również zająć się prowadzeniem profili firmowych. Różne marki potrzebują opieki nad facebookiem i nie muszą to być duże firmy. Nawet lokalna kawiarnie potrzebuje takiej usługi, a możesz zarobić nawet 500 zł miesięcznie za wrzucenie kilku postów. Wystarczy, ze znajdziesz kilku lokalnych klientów i już możesz mieć całkiem solidną miesięczną pensję. Wiele zależy od twoich działań marketingowych jakie poczynisz, aby pozyskać klientów. Oczywiście najlepiej jest osobiście udać się na rozmowę z właścicielem biznesu i pokazać mu korzyści jakie przyniesie mu prowadzenie przez ciebie jego profili w social mediach. Zarabianie na facebooku jak widzisz to obszerny temat i jest wiele sposobów jak się za to zabrać. Prowadzenie profili firmowych jest opcją bezpieczniejszą. Inwestujesz swój czas i dostajesz za to wynagrodzenie. W przypadku tworzenia własnego fanpage musisz poczekać, aż pojawią sie pierwsze zarobki.

Zarabiać na facebooku – plan działania

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy warto ustalić plan działania. Wybierz temat, w którym czujesz się dobrze. Sprawdź konkurencję czyli fanpage o tej samej lub podobnej tematyce. Zweryfikuj czy w sieciach partnerskich są możliwości współprac w twojej branży lub czy są firmy którym w przyszłości będziesz mógł zaproponować współpracę. Dzięki temu zaoszczędzić sobie późniejszych problemów. W internecie generalnie jest miejsce dla każdego, ale jakis biznes plan zawsze trzeba przeprowadzić. Przygotuj sobie artykuły, które będziesz publikował w formie postów. Przygotowanie ich na zapasa pozwoli na regularne wrzucanie. Ustal godziny kiedy bedzięsz umieszczać wpisy. Ustal kim jest twój odbiorca – jesli są to osoby młodsze to nie publikuj kiedy są w szkole. Staraj się podpisywać jako autor wpisów – zbuduj autorytet i rozpoznawalność twojej marki osobistej.

Jak zarabiać na facebooku – czy to jest dla każdego?

Pewnie, że tak. Nie ważne ile masz lat – możesz prowadzić na facebooku dowolny fanpage i później go monetyzować. Oczywiście kwestie zarobków i podatków najlepiej omówić z księgowym lub z rodzicami jesli jeszcze nie masz 18 lat. Wszystko zależy jakie będziesz miał pomysły na prowadzenie profilu. Osoby młodsze powinny poradzić sobie z tego typu biznesem online. Możliwości jak widzisz jest sporo i ja osobiście uważam, że warto zarabiać na facebooku. Na tym blogu opisałem dziesiątki sposobów na zarabianie przez internet i social media są na moim prywatnym podium. Ilość programów, które można promować, wysokie prowizję, nieograniczone działania i darmowe reklamy stron to zdecydowane atuty facebooka. Oczywiście musisz najpierw rozwinąć profil, a później jest już z górki.

 

Podsumowanie – Jak zarabiać na facebooku fanpage

Niezależnie od wybranej metody pamiętaj, że cały proces wymaga czasu. Zdobycie fanów nie przyjdzie z dnia na dzień. Dbaj o jakość swoich postów, twórz przydatne rzeczy. Najlepiej jeśli poprowadzić fanpage o tematyce, którą się interesujesz. Wtedy będzie sprawiało Ci to frajdę. Nie ma nic lepszego niż zarabianie na własnej pasji. Mam nadzieję, że teraz artykuł opowiedział Ci na pytanie „jak zarabiać na facebooku”.

 

Dodaj komentarz