Jak zarabiać na kryptowalutach

Jak zarabiać na kryptowalutach

O zarabianiu na kryptowalutach krążą legendy ile to można zarobić oraz jak łatwy jest to zarobek. Każdy biznes gdzie można się szybko wzbogacić przyciąga uwagę wielu osób. Czy to prawda, że zarabianie na kryptowalutach jest dla każdego? Czy można dorobić się olbrzymich kwot? Generalnie tak, ale trzeba wiedzieć jak to robić. Gdyby każdy wiedział jak zarabiać na kryptowalutach to mielibyśmy dziś samych milionerów, a tych jak narazie wziąć jest garstka.

 

Kryptowaluty jak zacząć

Początki zawsze są najtrudniejsze, bo trzeba zrozumieć wszystkie mechanizmy jakie działają na tym specyficznym rynku. Jest to bardzo proste, ale wszystko co nowo wydaje się trudne. Sposobów na zarabianie na krypto jest sporo i każdy ma swoje wady oraz zalety. Są metody gdzie nie trzeba nic inwestować, a są takie gdzie im więcej możemy zainwestować tym na większą stopę zwrotu możemy liczyć.

W tym artykule przygotowałem wszystkie znane mi metody, na których można zarabiać dzięki kryptowalutom. Zapoznaj się z nimi i wybierz odpowiednią.

 

Kopanie kryptowalut

Ta metoda jest chyba najczęściej spotykana zaraz obok kupna i sprzedaży po wyżej cenie. Aktualnie kopanie traci zainteresowanie, bo coraz mniej można na tym zarobić. Kopanie polega na tym, że tworzymy „koparkę” czyli komputer złożony z kilku kart graficznych, a następnie ustawiamy ten komputer, aby wykonywał określone obliczenia z sieci. Na podstawie ilości wykonanych obliczeń jesteśmy wynagradzani odpowiednią ilością danej kryptowaluty, którą aktualnie wydobywamy. Osoby, które tak zarabiają nazywane są kopaczami, a Ci którzy mają więcej sprzętu tworzą swoje „kopalnie”. Kiedyś kopało się bitcoina i było to bardzo opłacalne. Po podliczeniu ceny kart graficznych oraz prądu wychodziło się na plus po kilku miesiącach, a potem był już tylko czysty zysk. Niestety kopanie aktualnie jest mniej opłacalne, ponieważ wzrosła trudność kopania. Oznacza to, że trzeba poświęcić więcej czasu na wykonanie wspomnianych wcześniej obliczeń. W efekcie dostajemy mniej kryptowaluty za np. godzine kopania niż było to rok temu. Całego mechanizmu trudności i innych elementów nie będę teraz tłumaczył, bo jest to temat dla osób zaawansowanych. Tyle informacji powinno wystarczyć, aby zdecydować czy jest to metoda dla Ciebie czy też nie.

 

Zarabiaj na kryptowalutach – kup i trzymaj

Metoda popularna przez cały czas. Jest to metoda nastawiona na długoterminową inwestycję gdzie po prostu kupujemy kryptowaluty za tyle ile możemy, a następnie zapominamy o nich na jakiś czas. Nie musimy sprawdzać codziennie ceny oraz analizować wydarzeń ekonomicznych. Kupujesz jakąś ilość kryptowalut z myślą, że kiedyś tam je sprzedasz. Z tego powodu musisz mieć jakąś kwotę pieniędzy, z którą możesz się rozstać na kilka miesięcy lub nawet lat. Nie inwestuj ostatnich pieniędzy, które zostały na twoim koncie bankowym. Jest to dobra metoda do dywersyfikacji swojego portfolio zarobkowego i warto ją łączyć z innymi krótkoterminowymi.

 

Granie na giełdzie online

Generalnie większość transakcji jakich będziesz dokonywał będzie się odbywało poprze giełdę, czasem przez kantor. Ta metoda polega na ciąglym graniu na giełdzie czyli codziennie obserwujesz ruchy cen i wyłapujesz momenty gdzie warto kupić kryptowalutę, a gdzie warto sprzedać. Jest to praktycznie taka sama metoda jak inwestycje na rynku forex lub prawidzwej giełdzie tylko tutaj odbywa się to za pośrednictwem wyceny określonej kryptowaluty. Metoda wymaga sporej wiedzy rynkowej, ekonomicznej oraz z zakresu psychologi. Z tego powodu odradzam ją osobom poczatkującym.

 

Jak zarabiać na kryptowalucie – kantor online

Wspomniałem wcześniej, że czasem będzie wykonywał transakcję kupna oraz sprzedaży poprzez kantor online. Kantorów jest wiele i każdy ma swoją wycenę, która jest spowodowana różnymi czynnikami. Główny z nich to różne strefy czasowe, w których te kantory się znajdują. Twoim zadaniem jest obserwowanie cen na różnych kantorach, a następnie wyłapaniu różnic. Jeśli taką znajdziesz to możesz kupić taniej w jednym i sprzedać drożej w drugim. Całość można oczywiście zautomatyzować i napisać prosty skrypt np. w języku programowania python.

 

Kryptowaluty jak zarabiać – Faucety czyli tzw. kraniki

Kraniki to aplikacje lub strony internetowe gdzie jesteś nagradzany określoną ilością satoshi (taki grosz dla bitcoina) za wykonanie określonej akcji lub zadania. Zwykle otrzymuje sie bardzo małe ilości, ale na szczesciej takich kraników jest kilkaset. Mozna korzystać z wszystkich naraz i kumulowac zyski. Generalnie część z nich po czasie zostanie wyłączona więc może się okazać, że tak naprawdę straciłeś czas na udział w jakimś tam kraniku. Raczej nie polecam tej metody, bo niewiele można zarobić.

 

Programy partnerskie i affilacja

Marketing affilacyjny jest obecny w każdej branży, a zwłaszca tam gdzie są duże pieniądze. Afilacja polega na tym, że promujesz czyjś produkt lub usługę, a następnie jesteś wynagradzany za okreslony % od sprzedaży. Przykładem tej metody może być promowanie jakiejś giełdy kryptowalut np. bitbay. Jeśli ktoś założy konto z twojego linka to będziesz otrzymywał dożywotnio prowizję od jego transakcji. Znalazienie kilkudziesięciu aktywnych poleconych pozwoli na przyjemny dodatek do pensji. Jeśli masz smykałkę do promowaia rzeczy w internecie to będzie to zdecydowanie lepsze niz kopanie kryptowalut.

 

Skrypt/bot do tradingu kryptowaluty

Wspomniałem o tym już wcześniej, ale napisze to jako osobny punkt. Jeśli jesteś programistą to możesz w szybki sposób stworzyć skrypt, który wykorzystująć odpowiednie algorytmy będzie dokonywał decyzji o zakupie i sprzedaży. Stworzenie prostego skryptu, który kupi tam gdzie wskażemy nie jest wystarczające. Musisz zaimplementować elementy sztucznej inteligencji i nauczania maszynowego, aby bot mógł sie adaptować do zmieniającej się rzeczywistości.

 

Komentarze

Nowe technologie zawsze pozwalały odpowiednio zarobić osoby która jako pierwsza zainteresowało się daną technologią mogły liczyć to największe stopy zwrotu z tej inwestycji. obecnie fala zainteresowania kryptowalutami się skończyła. mimo wszystko dalej można zarobić sensowne pieniądze inwestując kryptowaluty lub po prostu kopiąc je. ja do zarabiania wykorzystuje program który automatycznie kupuje bitcoina po określonej cenie a następnie Sprzedaje go jeśli jest to transakcja zyskowna. takie transakcje wykonuje nie tylko na bitcoiny oczywiście ale też tak jeden kryptowalutach. robot wykonuje takich zadanie dziennie około kilkaset przy czym każda transakcji jest o wartości kilkudziesięciu groszy. wydaje się to bardzo mała kwota ale w ogólnym podsumowaniu te kilkaset transakcji razy 30 dni w miesiącu daje dosyć sensowną i solidną prowizja. gdybym miał więcej pieniędzy na inwestycje To oczywiście te kwoty byłyby wyższe. zawsze istnieje ryzyko że rynek się załamie i nagle coś pójdzie nie po mojej myśli a mówię o tym dlatego że pewnie część z was pomyślała czemu nie wezmę kredytu z dużą kwotę i nie zainwestuje tych pieniędzy. Odpowiedź jest prosta po 1:00 tak jak wspomniałem może wystąpić jakaś sytuacja niespodziewana na rynku kryptowalut oraz kredytowanie się kiedy nie jest to potrzebne jest po prostu nierozważne. 

 

No ale to walutach zarabiam już od ponad 3 lat a moje początki oczywiście były od kopania kryptowalut w kropka W momencie kiedy zauważyłam pierwsze zyski z kopania kryptowalut Zainwestowałem 70 000 oszczędności aby zakupić kilka koparek. bardzo szybko się to znudziło zainwestowana kwota pozwoliła mi na rozwój mojej kopalni kryptowalut a następnie zacząłem handlować na giełdzie kupując po niższej cenie i sprzedając powyższej. były to czasy kiedy Bitcoin praktycznie z dnia na dzień tylko i wyłącznie rósł było bardzo mało spadków i to pozwoliło mi na bardzo szybki zarobek. były to czasy kiedy dużo osób się wzbogaciło ale też trzeba pamiętać o osobach które straciły swój majątek ponieważ zainwestowały w nieodpowiednim momencie na przykład takim kiedy cena bitcoina zaczęła gwałtownie spadać. od tamtego czasu Bitcoin i już nie osiągnął takiej wartości Czyli 20000 $ tylko aktualnie waha się między 8 a 10 tysięcy dolarów. obecnie rozsądniej jest zarabiać na kryptowalutach mniej popularnych Bitcoin oczywiście jest dobrą propozycją ale lepiej skupić na takich kryptowalutach jak i tyrium lub na przykład dasz. 

 

Twoje pierwsze pieniądze na kryptowalutach zarobiłem na giełdzie. Giełda pozwala na handlowanie na przykład Bitcoin czy też inną walutą a całość polega na tym że kupuję określoną ilość kryptowaluty na przykład za 100 zł a następny kiedy uważam że warto sprzedać bo co na zrosła No to sprzedaje. takim sposobem sobie dziennie zarabiałem obserwowałem kurs różnych kryptowalut nie tylko bitcoina i całą kwotę którą zarabiają w tej inwestycji inwestował m tak żeby powiększyć swój kapitał i stopa zwrotu z tych inwestycji. 

 

Dodaj komentarz