Jak zarabiać na youtube

Jak zarabiać na youtube

Zarabianie na YouTube to bardzo popularny i kontrowersyjny temat. Krąży wiele mitów na temat zarobków, które są rzekomo olbrzymie. W niektórych przypadkach faktycznie są to kwoty nawet 5 cyfrowe każdego miesiąca, ale są one możliwe do osiągnięcia tylko przy współpracy ze znanymi markami. Na wysokie zarobki z google adsense czyli reklam, które wyświetlają się w trakcie filmu nie można liczyć, a przynajmniej nie w Polsce.

Opiszę tutaj różne metody oraz jak osiągnąć zarobki rzędu 10$ za 1000 wyświetleń czyli co zrobić, żeby CPM wynosił 10$ i nawet więcej. Przypomnę tylko, że średni CPM w Polsce to około 1 zł, a ja będę mówił o 10$ czyli około 40 zł za 100 wyświetleń.

Zarabianie na youtube – wysokie stawki
Wysokie stawki rzędu 40 -60 złotych za 1000 wyświetleń są jak najbardziej możliwe jeśli będziesz tworzył treści z konkretnych kategorii dla konkretnych odbiorców. Poniżej znajdziesz screeny i linki do filmów gdzie ludzie pokazują swoje zarobki. Pomyśl chwilę jakie branże są najbardziej dochodowe. Gdzie są największe pieniądze? Od razu odpowiem, że są to finanse, inwestycje, wynajem mieszkań i technologie. Firmy z tych branż płacą astronomiczne kwoty za reklamę. Jaki kraj jest najbardziej dochodowy? Nikogo pewnie nie zdziwi, że są to Stany Zjednoczone. To właśnie tam osiągane są najlepsze wyniki finansowe.

[screen z zarobkami]

[link do yt z zarobkami]

Jak zarabiać na youtube – Tworzenie treści
Już wiesz jakie kategorie są najlepiej dochodowe oraz dla kogo tworzyć filmy. Stety lub niestety filmy muszą być tworzone w języku angielskim. Jest kilka sposobów, żeby tworzyć takie filmy bez :

Znajomości angielskiego
Bez pokazywania swojej twarzy
Bez nagrywania swojego głosu
Bez wiedzy na tematy finansowe
Oczywiście jeśli znasz angielski i możesz tworzyć filmy nagrywając swój głos to będzie to dodatkowy atut, ale nie jest to wymagane.

Wzoruj się na innych. Sprawdź co działa i co ludzie chętnie oglądają. Dołącz do mojego darmowego kursu w którym pokazuje konkretne przykłady jak zarabiać na youtube.

[email sub, 3 dniowy kurs zarabiania na youtube]

Możesz skorzystać z programów, które zmieniają tekst na mowę. Syntezatory mowy są dziś na tak zaawansowanym poziomie, że trudno rozpoznać, że to nie jest głos ludzki. Tekst możesz stworzyć poprzez google tłumacz. Tutaj znowu technologia jest już tak rozwinięta, że prawie bezbłędnie tłumaczy treść. Staraj się jedynie nie używać typowych dla języka polskiego zwrotów i powiedzeń, których nie da się przetłumaczyć jeden do jednego.

Najlepiej tworzyć treści poradnikowe. Jak zarabiać przez internet, jak inwestować, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i tak dalej. Nie musisz być znawcom tematu. Możesz stworzyć filmy na dwa sposoby. Pierwszy: znajdź polskie filmy w tej tematyce, a następnie przetłumacz ich treść na język angielski i gotowe. Drugi sposób to poszukanie filmów z j. angielskim i przeredagowanie treści tak, aby nie była to kopia 1 do 1.

Jeśli chodzi o treść filmu to jak już pisałem nie musisz nagrywać siebie mówiącego do kamery. Jest to z pewnością dodatkowy atut i zwiększa to atrakcyjność filmu, ale bez tego też dasz rade. Możesz tworzyć proste animacje tzw. „white board animation”. Jest mnóstwo darmowych programów do tworzenia takich filmów i są one proste w obsłudze. Drugi sposób to tworzenie filmu w postaci tekstu. Dokładnie tego, który będzie czytał synonimizator. Dodatkowo w tle pojawiać się będą obrazy i filmy dopasowane do tematyki filmu. Do tego możesz użyć takich narzędzi jak Content Samurai, który ma 14 dniową wersją próbną. Ewentualnie możesz skorzystać z dowolnego programu do edycji filmów i edytować taką treść ręcznie. Zajmie to więcej czasu, ale to też jakiś sposób jeśli nie chcesz korzystać z zewnętrznych narzędzi.

zarabianie na youtube – Promowanie produktów
Zarabiać na youtube można nie tylko na samych reklamach. Można również promować różnego rodzaju oferty, programy czy też usługi. Prawie każda firma, która coś sprzedaje oferuje program partnerski, w którym za polecenie ich produktu dostajecie np. 50% jego wartości. Możecie polecać sprawdzone i przydatne produkty i pomagać w taki sposób ludziom, którzy szukają rozwiązań swoich problemów i przy tym zarabiać dobre pieniądze.

Zasada tworzenia takich filmów jest taka sama jak w przypadku normalnych filmów poradnikowych. Tutaj zwykle firmy dostarczają materiały reklamowe, które możesz wykorzystać na swoich filmach. Takie filmiki również zarabiają na wyświetleniach co jest dodatkowym autem. Średnio kupują 2 osoby na 100 wyświetleń, a średnia prowizja to około 140 zł. Daje to 280 zł za 100 wyświetleń czyli 2800 zł za tysiąc wyświetleń filmiku na youtube. Wiem, że to brzmi jak jakaś abstrakcja, ale to są realia oraz to są kwoty przy minimalnych założeniach prowizyjnych. Można później kombinować i zwiększać konwersję oraz promować droższe produkty. Oczywiście w takim przypadku nie będziecie mieli zbyt wielu wyświetleń każdego dnia. Mniej osób będzie odwiedzało wasz kanał, ale będą to wyświetlenia bardziej dochodowe, więc wszystko się zrównoważy.

Możesz sprawdzić jak dużo osób działa w taki właśnie sposób. Pokazują oni często swoje zarobki, bo w USA ludzie chętnie dzielą się swoimi osiągnięciami i są transparentni jeśli chodzi o finanse. Warto brać przykład z kanałów youtube, które już w taki sposób działają. Nie jestem w stanie opisać wszystkiego i wszystkich sposobów dlatego ważne jest żeby eksperymentować. Twórz różne filmiki, zmieniaj ich długość, stosuj różnych lektorów itd. Mogę przedstawić gotowe schematy, o których dużo więcej wspominam w darmowym kursie, jednak nic nie zastąpi testowania własnych pomysłów.

Zdobywanie wyświetleń
Wrzucenie filmów to jedno, ale wypromowanie ich i zdobycie widzów to kolejne wyzwanie. Na początku youtube nie będzie promował twoich filmów. Nowe kanały muszą się wykazać żeby algorytmy youtube je zauważyły i zaczęły wyświetlać w sekcji „proponowane filmy”. To własnie z tej sekcji jest najwięcej wejść i wcale nie tak trudno się tam dostać. Wystarczy wrzucać treści regularnie i o określonej tematyce. Kanały youtube, które są tematyczne są chętniej promowane osobom, które tym tematem się interesują i o takich ludzi nam właśnie chodzi. To są ludzie, którym wyświetlają się reklamy za które można zgarniać wspomniane już wcześniej 40zł za 1000 wyświetleń.

Jest kilka sposobów na zdobycie pierwszych widzów. Szerzej opisuje ten temat w moim darmowym kursie do którego zapraszam.

Promowanie na grupach na facebooku – Dołącz do tematycznych grup i po prostu dodaj post z informacją o czym jest twój film + dołącz do niego link
Promowanie na Reddit – reddit to najpopularniejsza strona społecznościowa na świecie. Jest to zagraniczny odpowiednik naszego portalu wykop.pl. Wybierz kategorię dopasowaną do tematu twoich filmów i stwórz nowy temat wrzucając link do twojego filmu na youtube
Promowanie na serwisie Quora – to jest serwis, w którym ludzie zadają pytania, a inni użytkownicy im odpowiadają. Nie jest to nic innowacyjnego, ale jest tam kilkaset milionów użytkowników, którym możesz zaproponować obejrzenie twojego filmu.

Po wrzuceniu kilku filmów i wypromowania każdego przy pomocy powyższych metod powinieneś mieć kilkudziesięciu subskrybentów. Nie jest to dużo, ale nie licz, że będziesz miał setki tysięcy widzów. Tutaj liczy się jakość i realnie w ciągu 6 miesięcy można osiągnąć około 30 tysięcy wyświetleń miesięcznie. Wykonując prostą kalkulacje daje to minimum 1200 złotych. Pamiętaj, że wrzucony raz film ciągle zdobywa nowe wyświetlenia. Im dłużej będziesz prowadził swój kanał youtube, tym więcej wyświetleń i większe zarobki.

jakis hx – Inne metody

Zarabianie na youtube daje mnóstwo możliwości. Współpraca z firmami to kolejna opcja na zdobycie konkretnych pieniędzy. Nie musisz mieć dużego kanału youtube, żeby móc podjąć taką współpracę. Jest wiele platform gdzie możesz się zarejestrować i dołączać do kampanii marketingowych różnych firm. Po dołączeniu taka firma weryfikuje czy twój kanał youtube będzie odpowiedni. Największe kanały youtube żądają ogromnych sum za reklame na ich filmach. Mniejsze firmy, które nie mają budżetów reklamowych liczonych w milionach muszą szukać współprac gdzie indziej. Nawet mając 10 tysięcy wyświetleń miesięcznie można zyskać stałą współpracę z jakąś bardziej popularną firmą albo np. bankami. Warto włożyć w kanał trochę pracy, bo to na pewno to zaowocuje w przyszłości ciekawymi możliwościami.

Zarabianie na youtube – własne produkty
Jeśli poprzednie sposoby zarabiania na youtube Cie nie przekonały i wolisz być bardziej niezależny to stwórz własny produkt. Jeśli znasz angielski to świetnie, bo będziesz mógł zarabiać w dolarach. Jeśli chcesz tworzyć produkty dla polaków to też jest to jak najbardziej dobry pomysł. Tworzenie takich filmików będzie prostsze.

Własny produkt to na przykład e-book z poradnikami. Tematyka kanału może być dowolna. Można sprzedawać naprawdę wszystko. Najciekawsze tematy to te, w których rozwiązujesz czyjś problem. Kilka przykładów

Przepisy na dietetyczne desery
Przepisy na obiad do pracy lub szkoły
Jak się skutecznie uczyć
Nie musisz tworzyć produktów, które wymagają eksperckiej wiedzy. Możesz skorzystać z materiałów dostępnych w internecie i na ich podstawie przygotować e-booka. W taki sposób możesz zarobić dużo więcej niż w przypadku programów partnerskich, bo to Ty ustalasz cenę i całość ląduje w twojej kieszeni. Na swoim kanale możesz tworzyć różne treści i w trakcie filmu dodawać krótką informacje o możliwości nabycia twojego ebooka. Ludzie na youtubie szukają pomocy z różnymi rzeczami. Możesz skorzystać z darmowego narzędzia Google trends, aby sprawdzić co aktualnie zyskuje popularność

Ten sposób wymaga dodatkowej pracy, bo musisz stworzyć ebooka od zera, ale pozwala zarobić lepsze pieniądze. Połączenie tej metody z płatnymi reklamami pozwoli Ci zarabiać na youtube porządne pieniądze.

Jak zarabiać na youtube – Najczęściej zadawane pytania
Czy żeby zarabiać na youtube musze być pełnoletni?
Prowadzenie kanału na youtubie jest dla każdego bez względu na wiek. Youtube i tak nie weryfikuje w żaden sposób twojej tożsamości oraz tego ile masz lat. Tak więc nie musisz mieć 18 lat żeby zarabiać na youtubie.

Jak dostać się do programu partnerskiego youtube?
Uczestnictwo w programie partnerskim pozwala na włączenie płatnych reklam na filmach. Jakiś czas temu youtube wprowadził minimalne wymagania, które musi spełniać kanał żeby przystąpić do programu. Te wymagania to 1000 subskrypcji oraz 4000 godzin obejrzeń filmików. Dla początkujących twórców jest to dosyć wymagająca ilość, jednak regularne prowadzenie kanału pomoże na jego szybką promocję i spełnienie tych wymagań.

Jakie treści wideo są najlepsze?
Tak jak już pisałem wcześniej najlepsze treści to te, które są powiązane ze sobą tematycznie. Ważne jest, żeby na kanale poświęconym finansom pojawiały się tylko filmy z kategorii finansów. Oprócz tego unikaj informacji religijnych, politycznych oraz wulgaryzmów. Takie rzeczy mogą prowadzić do wyłączenia monetyzacji.

Ile zarabia się na yt
Tutaj nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Opisałem kilka sposobów jak zarabiać na youtube. Na tej podstawie możecie policzyć ile można zarobić przy konkretnej liczbie wyświetleń. Będą to oczywiście przybliżone kwoty, bo jest bardzo dużo zmiennych, które wpływają na ostateczną kwotę zarobków.

Jak zarabiać na yt
Zarabiać można na wiele sposobów, które opisałem w tym artykule. Na pewno nie należy opierać się na jednym sposobie. Warto dywersyfikować zarobki i korzystać z wszystkich możliwości jakie się pojawią.

Jak zarabiać na youtubie – podsumowanie
Jak widzicie można w łatwy sposób nauczyć się zarabiać na youtube. Wystarczy wypracować pewien schemat i im dłużej będziecie to robić tym szybciej będzie wam szła praca. Tą metodę można oczywiście skalować poprzez założenie kolejnego kanału youtube lub po prostu wrzucać filmy częściej. Na pewno istotne będzie przystąpienie do programu partnerskiego youtube na każdym z kanałów. Jeśli potrzebujesz więcej informacji to zapisz się na mój darmowy kurs, w którym pokaże Ci konkretne przykłady i plan działania, który będziesz mógł wdrożyć u siebie. Jeśli ten post o tym jak zarabiać na yt Ci pomógł to zostaw komentarz pod spodem.

Dodaj komentarz