Jak zarobić duże pieniądze w 2020 roku

Jak zarobić duże pieniądze

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zarabiać duże pieniądze to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Obecnie można zarabiać na wielu rzeczach, ale nie wszystko można wyskalować do dużych zarobków. Są branże i metody, która mają większe potencjał niż inne. Jakie to są metody? W co warto wejść i jak zacząć żeby zarobić duże pieniądze w pierwszych kilku miesiącach? Zapraszam do artykułu.

Dodam jeszcze, że sam zarabiam przez internet i jest to moje jedyne źródło utrzymania. Pracuje zdalnie jako freelancer oraz wykorzystuję różne metody na budowanie w miarę pasywnego źródła dochodu i są to właśnie metody opisane poniżej.

 

Gdzie można zarobić duże pieniądze – wybór branży

Na początek trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań

  • która branża jest najbardziej dochodowa
  • który biznes najszybciej się zwraca
  • jakie są najbardziej dochodowe usługi

 

Oczywiście nie istnieje żaden złoty przepis na zarabianie 10 tyś złotych miesięcznie w kilka dni. Rozwój biznesu wymaga czasu. Aby zarabiać regularnie trzeba mieć stałych klientów – nieważne czy będzie to branża usługowa czy sprzedaż ecommerce.

Po prostu jeśli ktoś szuka szybkiego sposobu na zarobek to jedyne co znajdzie to kursy oferujące złote góry – czyli samych oszustów.

Obecnie korzystam z 3 sposobów na zarabianie – mam po prostu 3 biznesy oprócz pracy jak freelancer, od której powoli odchodzę.

Te biznesy to

  • Blog, który właśnie czytasz
  • Agencja, w której prowadzę blogi i sprzedaję na nich reklamy i linki (dla agencji SEO)
  • Sklep oparty o dropshipping (nie, nie sprzedaje rzeczy z chin)

 

A teraz pozwól, że każdemu z tych biznesów poświęcę trochę czasu.

 

Zarabianie pieniędzy (dużych) na blogu

Założę się, że większość pominie ten akapit albo po prostu zastanowi się o czym ja w ogóle piszę. Jak duże pieniądze z bloga? Chociaż obecnie rośnie świadomość i zwłaszcza młodsze osoby znają potęgę budowania zasięgu w internecie, a zasięgi = dobra reklama = duże pieniądze. Tylko, że na blogu nie musisz nawet pokazywać swojej twarzy, nie musisz mieć też setek tysięcy odsłon miesięcznie. Oczywiście im więcej tym lepiej, ale tutaj trzeba postawić na jakość. Lepiej mieć 1000 aktywnych czytelników, niż 10 000 przypadkowych osób.

Żeby zarabiać duże pieniądze na blogu trzeba coś oferować, sprzedawać lub polecać. Najlepiej jeśli będą to przydatne rzeczy, które twoim czytelnikom są potrzebne. Nachalna reklama produktów kiepskiej jakości zaszkodzi twojej reputacji. Pytanie tylko co i jak reklamować.

Najlepiej dołączyć do jakiegoś programu partnerskiego (inaczej zwany afiliacją) gdzie w ramach jednego serwisu masz dostęp do setek ofert. Wystarczy, że wybierzesz produkt, który chcesz zareklamować i wkleisz do niego link na swoim blogu. Są tam oferty z każdej branży. Możesz promować kredyty, pożyczki i ubezpieczenia, a także marki odzieżowe takie jak zaraz czy też sklepy zoologiczne typu ZooPlus. Generalnie na każdej branży można zarobić i w każdej branży znajdziesz czytelników.

O tym jak stworzyć bloga i jak zacząć szybko na nim zarabiać napisałem bardzo obszerny artykuł, Jeśli Cię ta tematyka interesuje koniecznie zapoznaj się z nim – kliknij tutaj [LINK]

 

Duże pieniądze z własną agencją – to proste (serio)

Teraz na każdej ulicy jest jakaś agencja marketingowa i absolutnie nie zachęcam żebyś taką zakładał. Spójrz na to z drugiej strony. Jak wybuchła gorączka złota w USA to najwięcej pieniędzy zarobił nie ten co kopał złoto, ale ten co kopał kilofy. Nie buduj agencji marketingowej tylko firmę, która dostarczy im potrzebnych narzędzi i materiałów.

Jest coś co może stworzyć każdy, a w późniejszej fazie cały ten proces zautomatyzować. Mowa o tworzeniu stron internetowych i publikowaniu na nich treści. Założenie strony to 15 minut wraz z konfiguracją. Zakup domeny to 12 złotych, a serwer można kupić za mniej niż 5 złotych miesięcznie. Do tego możesz generować treści poprzez sztuczną inteligencję – odpadają Ci jakiekolwiek koszta związane z pisaniem treści przez copywriterów. Co najlepsze – nie musisz wcale znać się na SEO i całych tych technicznych sprawach z tym związanych. Jedyne czego potrzebujesz to wiedzy jak takie strony tworzyć (to jest proste) oraz gdzie szukać klientów na publikacje (to jest jeszcze prostsze)

No dobra ale jak na tym zarobić? Agencję (głównie SEO) szukają miejsc do publikowania artykułów, które zawierają odnośniki do stron ich klientów. W taki sposób strona klienta zyskuje moc i pojawia się później wyżej w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Dla Ciebie najważniejszy jest fakt, że są klienci, którzy chcą na Twoich stronach publikować treści i chcą Ci za to zapłacić. Ile? Od 30 złotych do około 250 złotych za jeden wpis. Tak wygląda mój cennik, a zależy on od tematyki strony oraz tego jakie strona ma parametry, które zdobywa np. wraz z wiekiem.

30 złotych za jedną publikację to nie wydaje się dużo, ale to jest dolna granica i raczej staram się budować serwisy o wyższej rentowności. Średnio sprzedaje publikację za 100 złotych. Mam obecnie 80 serwisów – ich zbudowanie zajęło mi 3 miesiące pracy po około 5 godzin dziennie. Średnio miesięczne mam zamówień na łączną kwotę 9000 złotych z czego zaledwie 450 złotych miesięcznie to mój koszt. Wychodzi, że mam 8550 zł – podatki. Wszystkie dzieje się automatycznie, ustawiłem programy sztucznej inteligencji na pisanie nowego artykułu co 5 dni, a później automatycznie jest on publikowany na stronie internetowej. Jedyne co robię to monitoruję czy cały proces przebiega poprawnie i obsługuję klientów. Resztę czasu poświęcam na rozwój 3 biznesu.

Obecnie na rynku jest ciągle zapotrzebowanie na takie usługi i przez jakiś czas będzie rosło, bo SEO jest branżą, która ciągle się rozwija. Mógłbym bardziej rozwinąć swoje portfolio stron, ale doba ma tylko 24 godziny i poświęcam czas na inne projekty gdzie buduję własne narzędzia, które chce sprzedawać na rynku USA – po prostu większe pieniądze.

Jako, że jest to sposób na który jest zapotrzebowanie, a ja wiem jak to wykorzystać to przygotowałem propozycję. Tak – chodzi o kurs, ale nie taki jak przeciętnie można znaleźć w internecie. Nie obiecuję tu złotych gór i nie sprzedam go każdemu. Po prostu postanowiłem, że cena będzie adekwatna do możliwości zarobków. Myślałem nad tym, żeby ograniczyć liczbę sztuk, ale to nie będzie konieczne. Wysoka cena odstraszy tych, którzy boją się tworzyć własny biznes i niezależność finansową. Jeśli chcesz wejść w posiadanie wiedzy jak zbudować taką agencję, gdzie szukać klientów, jak zautomatyzować cały proces i wiesz, że solidna wiedza kosztuje trochę więcej niż 100 złotych – to zapraszam tutaj po więcej szczegółów.

 

Jak zarobić pieniądze na dropshippingu

Jak zarabiać duże pieniądze na dropshippingu lub po prostu własnym sklepie e commerce? To kolejna metoda, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Oczywiście trzeba poznać pewne elementy, ale są to rzeczy proste do pojęcia.

Może na początek wyjaśnię na czym ten model sklepu polega. W tym modelu ty występujesz jako pośrednik sprzedaży. Klient składa zamówienie na twoim sklepie internetowym, a Ty zamawiasz produkt bezpośrednio od producenta lub hurtowni do klienta. Twoim zarobkiem jest marża między ceną z twojego sklepu, a ceną producenta. To jak duże pieniądze zarobisz zależy od marży, branży oraz ilości klientów, którą ściągniesz do sklepu.

Zanim przejdziemy do tego jak taki sklep założyć porozmawiajmy o tym co możesz sprzedawać, skąd brać klientów oraz jak wypracować cały proces zamówień.

Sprzedawać możesz wszystko – no ale to nie do końca odpowiedź, która ułatwi wybór. Ja skupiam się w moich sklepach na produktach sezonowych. Nie są to jedyne biznesy, które prowadzę więc nie muszę mieć co miesiąc takich samych dochodów. Przykładem takich produktów sezonowych są np. maty wiklinowe, ogrodzenia z wiklinowy czy też po prostu produkty do ogrodu jak np. basen dmuchany. Ludzie coraz chętniej dokonują zakupów w małych sklepach zamiast w dużych marketach budowlanych. Na zimę możesz skupić się na produktach do wyjazdów na narty, gadżetach i tego typu produktach. Najłatwiej wejść na allegro i sprawdzić, które produkty w ostatnim czasie miały dużo zamówień. Są do tego programy, ale możesz też zrobić to ręcznie żeby nie ponosić kosztów żadnego oprogramowania. Nie chcę podawać zbyt wielu konkretnych produktów, bo zaraz powstanie kilkanaście sklepów z tym samym asortymentem, a to nie o to przecież chodzi.

Skąd brać klientów? Bez klientów nie ma sprzedaży, a żeby zarabiać duże pieniądze najlepiej pozyskać stałych klientów, którzy będą powracali do naszego sklepu. Na pewno warto prowadzić bloga czyli uprawiać tzw. content marketing oraz publikować treści na innych zewnętrznych portalach. Mnóstwo firm udostępni wasze treści za darmo – wystarczy, że przygotujecie atrakcyjny artykuł, w którym przy okazji zareklamujecie swój sklep.

Prowadzenie kanału youtube to kolejny sposób na reklamowanie własnego sklepu i to całkowicie za darmo. Oczywiście musisz poświęcić czas na nagranie filmu, a nie ponosisz żadnych kosztów na reklamę, bo film po czasie zacznie zdobywać organicznie wyświetlenia.

Jeśli chodzi o płatne kanały promocji to polecam zainteresować się pozycjonowaniem (SEO) oraz płatną reklamą w Google Ads i Facebook Ads. Połączenie tych trzech metod promocji pozwoli dotrzeć do klientów na każdej płaszczyźnie. Nie musisz mieć dużych budżetów, żeby prowadzić efektywne kampania reklamowe. Wystarczy trafiać do odpowiednich klientów, a to pozwoli Ci na zarabianie dużych pieniędzy.

Jak założyć sklep? Poświęciłem już temu tematowi bardzo obszerny artykuł na blisko 4000 słów dlatego polecam zapoznać się z nim bo jest to prawdziwe kompendium wiedzy. Napisałem również osobny artykuł dedykowany dla tematu „jak zarabiać na dropshippingu” więc kliknij, aby do niego przejść. Znajdziesz tam świetne wskazówki jak maksymalizować swoje zarobki, jak zwiększyć konwersję i po prostu jak zarabiać dużo.

 

Pytania i odpowiedzi

Czy żeby zarabiać duże pieniądze muszę mieć działalność gospodarcza? Każdy pomysł biznesowy najlepiej skonsultować z księgową. To jest koszt 50 złotych za konsultację, a pomoże uniknąć w przyszłości problemów z urzędem skarbowym. Generalnie należy rozliczać się z każdych zarobionych pieniędzy i w większości przypadków DG będzie wymaga, ale to pod warunkiem osiągnięcia określonego przez przepisy przychodów.

Czy pomagasz w prowadzeniu biznesu? Prowadzę indywidualne konsultacje oraz jestem autorem kilku kursów. Nie są to tanie usługi, bo profesjonalna wiedza musi kosztować. Jestem zainteresowany pomaganiem tylko tym, którzy są naprawdę zdecydowani na rozpoczęcie swojej działalności i odpowiednia cena pozwala mi odsiać osoby, które i tak by nie skorzystały z mojej wiedzy, bo porzucą projekt za kilka tygodni. j

 

Podsumowanie

Opisane przeze mnie metody pozwolą na zarabianie dużych pieniędzy w miare szybkim czasie. Kilka tysięcy złotych miesięcznie jest jak najbardziej realne po kilku miesiącach solidnej pracy. Jeśli zastanawiałeś się na czym zarobić pieniądze to teraz już powinieneś mieć pogląd na to, jak wykorzystać internet do zarabiania dużych pieniędzy. Oczywiście nie są to jedyne możliwości – ja opisałem tylko te, które moim zdaniem są obecnie najlepsze oraz z których sam korzystam po dziś dzień. Jeśli macie jakieś swoje pomysły lub po prostu robicie jakiś biznes to podzielcie się w komentarzu.