Pomysł na biznes, jaki biznes otworzyć, własna firma

Pomysł na biznes

Prowadzenie własnego biznesu to prosta droga to osiągnięcia tak zwanej wolności finansowej, o której prawie każdy marzy. Możliwość stworzenia firmy, który w późniejszym okresie będzie sama na siebie zarabiała jest czymś z czego zdecydowanie warto skorzystać. Mamy erę internetu, w której można prowadzić jakikolwiek biznes z dowolnego miejsca na ziemi przy pomocy laptopa i smartfona.

Częste pytanie to „jaki biznes warto otworzyć?” i jest to świetne pytanie, bo przecież nie wszystko jest dochodowe. Wypisałem listę {liczba] pomysłów na biznes z czego większość z nich jest do realizacji przez internet, a reszta w sposób tradycyjny stacjonarnie. Nie są to przypadkowe pomysły, ale przeanalizowane biznesy na które jest zapotrzebowanie i zdecydowanie będzie w dłuższej perspektywie.

Polecam przyjrzeć się pierwszym 3 propozycją. Są to pomysły na biznes, które sam realizuję wraz z małżonką. Dla wszystkich 3 przygotowałem darmowe kursy, które zawierają bardzo szczegółowe instrukcje, które można po prostu skopiować dodając trochę swoich pomysłów.

Pomysł na biznes w internecie – Moje top 3 pomysłów

Prowadzenie bloga

Czy chcesz siedzieć w domu pod kocem na kanapie z dobrą muzyką w tle, bez denerwujących współpracowników i hałasu, pracując tylko kilka godzin dziennie i w taki sposób zarabiać pieniądze? Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało jak te reklamy z internetu „zarabiaj 5000 miesięcznie i żyj jak król na karaibach”, bo takiej magii tutaj nie uprawiam. Po prostu takie właśnie jest życie blogera.

Pytanie czemu jeszcze tego nie zrobiłeś? Bo nie wiesz, że to możliwe oraz nie wiesz jak to zrobić. Trafiłeś w dobre miejsce, bo przecież właśnie czytasz mojego bloga, więc coś na temat blogowania i zarabiania na tym wiem.

Na blogu można zarabiać na prawdę dobre pieniądze bez doświadczenia jako copywriter. Dobre pieniądze to np. 4000 zł miesięcznie po około 5 miesiącach pracy, bo takie efekty osiągają osoby, którym pomagam. Jeśli też uzyskać moją pomoc, to możesz zapisać się poniżej na darmowy kurs, albo przejść osobny wpis poświęcony zarabianiu na blogu- „jak zarabiać na blogu”[LINK]. Nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza, może to robić każdy.

W związku z tym, że może robić to każdy to jest to moim zdaniem najlepszy pomysł na biznes online. Nie ma żadnych ograniczeń, ponieważ na wszystkim można zarabiać niezależnie od tematyki bloga. Można zacząć przy minimalnych nakładach finansowych. Za 230 zł można kupić wysokiej jakości hosting oraz domenę. Żaden inny biznes nie daje takich możliwości przy tak niewielkim nakładzie finansowym. Nie warto korzystać z darmowych platform blogowych, bo wtedy nie należą one do was i w każdej chwili możecie wszystko stracić.

Do tworzenia bloga potrzebny jest czas, a czas posiada każdy. Jeśli uważasz, że go nie masz to hm… Przecież czytasz właśnie mojego bloga, a mógłbyś tworzyć w tym momencie post na Twojego 🙂 Nie musisz też martwić się o tematykę, ani o jakość treści. Temat może być serio dowolny, ale jeśli pojawi się problem z wyborem to w moim darmowym kursie pokazuje konkretne przykłady z instrukcją krok po kroku, którą możesz skopiować. Wybacz, że tak zachęcam do tego kursu, ale napracowałem się długo tworząc go więc chce żeby jak najwięcej osób z niego skorzystało zwłaszcza, że nie pobieram żadnych opłat.

Własny biznes zwykle kojarzy się z siedzeniem w biurze, wypełnianiem dokumentów, dzwonieniem do klientów i szukaniem kontrahentów. A co powiesz na siedzenie na kanapie z kawą przy ulubionej muzyce? Brzmi dużo przyjemniej i właśnie dlatego warto pomyśleć o rozpoczęciu działań w internecie. Internetowy biznes jest dużo tańszy w realizacji. Odpadają koszta wynajmu lokalu, zakupu towarów i wielu innych rzeczy.

Testowanie produktów – Idealny pomysł na mały biznes

Wyobraź sobie, że dostajesz darmowe produkty, a za to, że ich użyjesz i opiszesz swoje odczucia dostajesz pieniądze.

Dokładnie na tym polega płatne testowanie produktów. Warunkiem jest rzeczowe raportowanie i opisywanie swoich odczuć. Wtedy masz gwarancję, że kolejne zlecenie będą stale napływały. Metoda jest bardzo dobra żeby pozyskać kapitał na inwestycje w inne projekty.

Co możesz testować? Powiedziałbym, że wszystko no ale niestety mercedesa, ani audi nie dostaniesz. Ale wciąż jest bardzo dobrze 🙂

Wysokiej klasy napoje alkoholowe, środki czystości, żywność, aplikacje, usługi bankowe, restauracje i wiele więcej. Dostajesz produkt kurierem lub dostajesz bon na skorzystanie z jakiejś restauracji jako tajemniczy klient. Możesz najeść się do pełna i jeszcze za to płacą. Oczywiście nie codziennie, ale raz na kilka tygodni jak najbardziej. W Polsce jest dużo firm, które aktywnie zlecają takie zadania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym więcej to napisałem już artykuł poświęcony w całości tej metodzie. Znajdziesz tam też konkretne informacje jak zacząć. Sprawdź tutaj – „testuj produkty i zarabiaj”[LINK]

Pomysł na biznes dla każdego – Sklep internetowy

Prowadzenie bloga Cię nie przekonało? To będę próbował dalej pokazać, że warto wykorzystać internet do prowadzenia biznesu i teraz przyszedł czas na sklep internetowy. Ostatnio popularny jest model tzw „dropshipping” czyli prowadząc sklep działasz jako pośrednik, a towar zamawiasz bezpośrednio od producenta do klienta. Pobierasz za to odpowiednią marżę i w taki sposób handlujesz towarem, którego nie musisz magazynować, a wynajmowanie przestrzeni magazynowej do najtańszych nie należy.

Jest to kolejny model biznesowy, w którym sam działam i do którego przygotowałem darmowy kurs gdzie pokazuje krok po kroku jak osiągnąłem zarobki rzędu 6000 netto w ciągu 4 miesięcy. Nie jest to żadna fizyka kwantowa i każdy może powtórzyć taki efekt pod warunkiem zaangażowania się w projekt i poświęcenia mu odrobiny czasu.

[zapisz sie na kurs]

A jeśli chcesz poczytać o tym troche więcej to możesz zajrzeć na wpis w całości poświęcony zarabianiu na własnym sklepie – „jak zarabiać i stworzyć sklep internetowy”[LINK]

Biznes internetowy jak już wcześniej pisałem ma niski próg wejścia. Taki model pozwala na przetestowanie czy jest zapotrzebowanie na dany produkt na rynku. Później oczywiście można pomyśleć o otwarciu stacjonarnego sklepu. Policzmy jakie koszta odchodzą dzięki sprzedaży internetowej w modelu dropshipingowym.

Brak opłat za przestrzeń magazynową
Brak opłat za zatowarowanie
Jakie są kolejne korzyści?

Możliwość sprawdzenia czy jest zapotrzebowanie na dany produkt
Większy budżet na reklame ze względu na oszczędności
W przypadku niepowodzenia nie zostajesz z towarem
Wygodna praca z domu

Youtube

Młodzi ludzie mają różne pomysły na biznes w internecie i najpopularniejszym jest zawsze prowadzenie kanału na YouTube. Kierują się oni sławą oraz możliwością zarabiania pieniędzy. Prowadząc dochodowy kanał nie musisz być mieć setek tysięcy wyświetleń oraz nie musisz nawet pokazywać swojej twarzy. Jest to rodzaj biznesu dosyć podobny do własnego bloga z tą różnicą, że tutaj prowadzi się to w formie video.

Tworzenie treści poradnikowych oraz informacyjnych będzie zawsze potrzebne. Takie treści są wiecznie żywe i raz stworzony film będzie oglądany przez lata. Warto skupić się na konkretnej branży tak żeby kanał był prowadzony wokół jednej tematyki. Pozwoli to zebrać ludzi zainteresowanych konkretnym tematem co przyczyni się do większej ilości wyświetleń i pieniędzy.

Kategorie, które są najbardziej dochodowe to finanse, inwestycje, technologia. Można je podzielić później na różnego rodzaju podkategorie i prowadzić serie z nimi związane jak np. oszczędzanie, budżet domowy, konta bankowe, ubezpieczenia i tak dalej. Możliwości jest tyle, że prawdopodobnie nigdy nie braknie pomysłów na filmy. Dodatkowo widzowie będą komentowali i wśród komentarzy znajdą się pomysły na kolejne treści.

Wypełnianie ankiet
Wypełnianie ankiet nie brzmi jak pomysł na biznes ani nawet jak coś co można robić przez kilka lat. To prawda, ale jest to świetny sposób żeby zebrać kapitał na stworzenie własnego biznesu. Jeśli próbujesz zacząć działać bez złamanego grosza to po 2 miesiącach pracy na wypełnianiu ankiet będziesz mógł np. kupić hosting oraz domenę i rozpocząć przygodę z blogiem. Jeśli chcesz poczytać o wypełnianiu ankiet to napisałem o tym artykuł tutaj – „Płatne ankiety”[LINK]

Dobra teraz wyjdźmy ze świata internetu i przejdźmy do listy biznesów lokalnych. Część osób pewnie powie, że powyższe to głównie pomysły na biznes dla młodych, ale ja uważam że w internecie może odnaleźć się każdy. Zwłaszcza, że moje kursy tłumaczą wszystko krok po kroku.

Mimo, że zawsze każdemu polecam spróbowanie sił z biznesem internetowym to zdaję sobie sprawę, że są osoby, które wolą tradycyjny model biznesowy. Jeśli jesteś taką właśnie osobą to poniższa lista pomysłów na biznes jest dla Ciebie.

Korepetycje – Ta metoda jest uniwersalna i zawsze będzie na nią popyt. Nie musisz mieć magistra żeby móc świadczyć takie usługi. Teraz bardzo dużo dzieci z klas szkoły podstawowej ma problemy z wieloma przedmiotami. Głównie jest to matematyka oraz język angielski, a w klasach 7-8 fizyka oraz chemia. Na tym poziomie to są zaledwie podstawy tych przedmiotów. Dla studenta będzie to bułka z masłem, a jeśli wiek studenta masz już dawno za sobą to możesz sobie szybko przypomnieć postawy. Dodatkowo można udzielać lekcji przez internet, a więc ten pomysł wlicza się w pomysły na biznes w domu.

Sprzątanie biur i mieszkań – Jest to dziwne, ale dzisiaj trudno znaleźć sprzątaczkę. Sam wynajmuję biuro i wiem jaki to problem. Łatwiej znaleźć 5 wykształconych inżynierów niż kogoś kto posprząta biuro. Dodatkowo jak już taka osoba się znajdzie to rzuca stawki minimum 30 zł netto za godzinę pracy. Tyle zarabiają fachowcy z wieloletnim doświadczeniem więc mamy tutaj pewne zachwianie na rynku. Wszyscy się przebranżawiają w branżę IT i w podstawowych zawodach jest brak ludzi co powoduje wzrost cen. Wystarczy znaleźć kilka pierwszych zleceń poprzez ogłoszenie się na np. grupach na facebook i potem zlecenia będą spływa z poleceń.

Własnoręczna produkcja biżuterii – Ten pomysl na biznes znalazł się tutaj, ponieważ coraz więcej osób docenia produkty wytwarzane ręcznie. Masowa produkcja to niska jakość, a są przecież ludzie gotowi zapłacić wystarczająco dużo byleby dostać dobrej jakości produkt. Najłatwiej tworzyć biżuterię na zamówienie. Jeśli krawiectwo nie jest Ci obce to szycie sukienek na imprezy okolicznościowe będzie strzałem w 10. Moja dziewczyna zawsze ma problem ze znalezieniem czegoś dla siebie mimo, że w galeriach handlowych są setki ubrań do wyboru.

Organizacja imprez – ten biznes wydaje się trywialny, ale jest jest na to zapotrzebowanie. Organizacja większych imprez takich jak wesele wymaga skoordynowania fotografa, kamerzysty, zespołu, sali, cateringu, auta dla pary młodej i wielu innych rzeczy. Łatwo się pogubić w tym chaosie. Szukanie tego wszystkiego jest bardzo czasochłonne i wiele osób zapłaci za pomoc w ogarnięciu tego chaosu.

Opiekun dla dziecka- biznes podobny do korepetycji czyli wiecznie żywy. Dzieci będą zawsze i zawsze będą rodzice, którzy nie mogą spędzać całego dnia w domu. Jest to praca dla każdego, ale wiadomo, że preferowane są kobiety jeśli mowa o opiece nad dzieckiem. Aczkolwiek jeśli jesteś mężczyzną i uwielbiasz dzieci to nie widzę przeciw wskazań żeby nie spróbować, nie ulegajmy stereotypom.

Usługi krawieckie- Pomysły na biznes nie muszą być skomplikowane, trzeba zdać sobie sprawę, że ich jest mnóstwo na wyciągnięcie ręki. Prawie każdy korzysta z usług krawieckich, a zwłaszcza osoby lepiej zarabiające. Takie osoby często chcą wyglądać dobrze, a znaleźć idealnie pasujące np. spodnie graniczy z cudem. Sam zawsze każdą parę oddaje do krawcowej żeby przerobiła je odpowiednio do mojej sylwetki. Często czekam nawet 2 dni na wykonanie prostych poprawek czyli na brak klientów moja krawcowa nie narzeka.

Remonty – Przy każdej propozycji biznesu związanego z pracą fizyczną powtarzam, że fachowcy są w cenie bo jest ich coraz mniej. Starsi odchodzą na emeryturę, a młodych nie przybywa. Dobry fachowiec od wykończeniówki może zarabiać tylko co doświadczony programista. Oczywiście jest to jednak praca fizyczna, ale też bardzo dobrze płatna. Terminy do ogarniętych fachowców sięgają kilku miesięcy, a remonty często są potrzebne natychmiast. Wykorzystaj to.

Animator imprez dziecięcych – Dochodowy i przyjemny biznes. Obowiązkowym punktem jest lubienie dzieci, bo przecież na tym polega praca. Na wymyślaniu zabaw dla dzieci na różnego rodzaju imprezach typu urodziny. Stawki są naprawdę solidne, a łapiąc pierwsze zlecenia i zadowolonych klientów nie będziesz musiał się martwić o następnych.

Car Detailing- Ostatnio bardzo modny temat i powstało wiele firm w tej branży. Mimo to i tak można jeszcze zdążyć wejść w ten biznes, ponieważ czas wykonania usługi jest długi i przez to kolejki też są długie. Tutaj wymagana jest większa inwestycja, jeśli ma to być salon oferujący szeroką paletę usług. Ale możesz też zacząć od podstawowych usług takich jak czyszczenie wnętrza samochodu oraz mycie zewnątrz wraz z polerowaniem. Prosta usługa, ale każdy ma syf w samochodzie i wystarczy odpalić prostą reklamę na facebooku, aby zebrać klientów.

Zakład Stolarski – Ostatnio widziałem wpis, gdzie ktoś szukał agencji reklamowej do pomocy z reklamowaniem biznesu i chodziło właśnie o zakład stolarski. Zakład jeszcze nie istniał, ale był już gotowy, aby ruszyć. Wiele osób się śmiało, że przecież jak tylko da znać wszystkim swoim znajomym, że rusza z czymś takim to go zarzucą zamówieniami na najbliższe 2 lata i żadna agencja nie będzie mu potrzebna. Ci ludzie mają rację, teraz takie zawody jak stolarz, hydraulik, elektryk czy murarz są bardzo pożądane i jeśli jest ktoś dobry to zamówienia będą już na kilka miesięcy w przód.

Torty na zamówienie – Im jestem starszy tym bardziej doceniam dobry, domowy tort oraz ciasto. To jest dobry pomysł na biznes dla kogoś kto potrafi zrobić coś więcej niż zakalec. Jest sporo osób, które lubią to robić więc czemu by na tym nie zarabiać. Możesz otworzyć własną firmę cukierniczą we własnym domu, a zamówienie przyjmować telefonicznie albo przez internet. Na początku opowiedz znajomym, że otwarłaś swoją firmę i to będą pierwsi klienci, a później oni powiedzą swoim znajomym i później… no mam nadzieje, że rozumiesz.

Street food – Mnóstwo osób ma pomysły na biznesy gastronomiczne. Piękne sale, bogate menu potraw – to jedne z wielu wyobrażeń takich osób, ale rzeczywistość niestety jest brutalna. Budka z jedzeniem jest mniej ryzykownym biznesem, mniejsze nakłady finansowe i do tego większa szansa na powodzenie. Dorzucić do tego można fakt bycia mobilnym i sprzedawania produktów gdziekolwiek, a w przyszłości można zadbać o rozbudowę sieci franczyzowej. Na początek potrzebujesz dwóch rzeczy. Lokalizacji na postawie food trucka oraz dobrej reklamy w mediach społecznościowych. Nie kombinuj z produktami, sprzedawaj proste rzeczy, które każdy lubi. Nie bez powodu mamy tyle kebabów w kraju.

Budka z lodami – Nieco prostsza wersja niż food truck. Kupujesz auto, kupujesz maszynę do kręcenia lodów i sprzedajesz. Biznes plan w trzech prostych krokach. To serio jest takie proste, ale potrzebujesz dobrej lokalizacji. Oczywistym minusem takiego biznesu jest sezonowość, bo w zimę raczej nikt świderka nie zamówi. Można na to w prosty sposób zaradzić aranżując taką budkę pod inny produkt. W okresie zimowych mogą to być jakiekolwiek produkty podawane na ciepło wtedy biznes będzie rentowny przez cały rok.

Fryzjer domowy – Umówienie się na wizytę do fryzjera to jest dosyć problematyczna sprawa. Wszyscy chcą iść po pracy, a zakłady fryzjerskie są otwarte zwykle do 18. Przez cały dzień brak klientów, a potem nagły natłok klientów, który sprawia, że część osób wróci do domu bez nowej fryzury. Rozwiąż problem tych ludzi i oferuj usługi z dojazdem. Wiele osób ma 20 lub 30 minutowe przerwy na obiad w pracy. Obiad niech zjedzą przy biurku, a w wolnej chwili wpadnij do nich, aby wykonać usługę. Taka usługa będzie raczej skierowana do mężczyzn, bo kobiety wymagają dłuższej uwagi jeśli chcą coś więcej niż tylko przycięcie włosów. Osobiście korzystam z takich usług i wiem, że moja fryzjerka nie narzeka na małą ilość klientów.

Kosmetyczka – Robienie paznokci, makijażu i stylizacja fryzury, a to wszystko wraz z dojazdem do klienta. Dzisiaj nikt nie chce marnować czasu, a dojazd do salonu kosmetycznego na wykonanie prostej usługi jak „zrobienie paznokci” z pewnością takim marnowaniem jest. Dlatego możesz oferować proste usługi kosmetyczne na dojazd i w międzyczasie dokształcać się z bardziej zaawansowanych technik. Jeśli lubisz takie czynności to sprawdź ten pomysł na własny biznes w domu. Próg wejścia jest niski, nie trzeba wielkich inwestycji.

Tworzenie stron internetowych – Pomysł na biznes dla młodych, o którym myśli prawie każdy nastolatek. Wydaje się łatwy i przyjemny i faktycznie tak może być. Niestety rynek jest nasycony i sytuacja nie jest kolorowa. Ale przecież na początku pisałem, że opowiem tylko o pomysłach na biznes na które jest popyt. No właśnie, na strony internetowe jest popyt i ludzie szukają fachowców. Wystarczy, że poświęcisz 2 miesiące na solidną naukę tworzenia stron i zaopatrzysz się w programy do tworzenia stron. Takie programy mają wbudowane szablony i grafikę, ty jedynie musisz przerobić je odpowiednio pod wymagania klienta. Generalnie chodzi o to, aby stworzyć stronę, której klient nie będzie musiał za chwilę poprawiać, bo właśnie tak to często wygląda przez przesyt rynku i wybieranie tanich wykonawców.

Zarządzenie mediami społecznościowymi- Firma, która nie jest obecna w mediach społecznościowych traci mnóstwo pieniędzy i możliwości dotarcia do klientów. Dlatego każdy właściciel biznesu prędzej czy później zakłada firmowy profil na Facebooku. Potem trzeba go jeszcze prowadzić, a nie każdy ma czas lub umiejętności. Za prowadzenie fanpage lokalnej kawiarni możesz bez problemu pobierać opłaty rzędu 500 złotych miesięcznie. Kilka takich zleceń i możesz mieć dobry dochód. Zwłaszcza jeśli wyślesz swoje oferty do właścicieli większych firm niż mała, lokalna kawiarnia. Najważniejsze jest pokazanie, jaką wartość wniesiesz dla biznesu twoimi działaniami.

Sporządzanie pism oraz wniosków – Jeśli widok urzędowych wniosków nie przyprawia Cie o ból głowy to możesz spróbować swoich sił w tym biznesie. Wiele osób nie radzi sobie z dokumentacją, którą trzeba złożyć do różnych urzędów jak np. Urząd Pracy w momencie starania się o dotację na otwarcie firmy. Nie trzeba mieć wiedzy prawniczej ani z zakresu finansów. Tutaj po prostu trzeba pisać rzeczowo i bardzo szczegółowo. Głównie chodzi o to, żeby urzędnik niemający pojęcia o danej branży mógł zrozumieć pomysł na biznes i go zaakceptować. Sam kiedyś z tego korzystałem i wnioski wypełniałem sam. Z tego powodu wiem, że to nie jest zbyt skomplikowana praca, a takich zleceń nie brakuje.

Copywriter – Kolejna opcja żeby zarobić nie mając żadnego doświadczenia oraz specjalnych umiejętności. Pisać umie chyba każdy, a właśnie na tym polega copywriting. Jest to pisanie tekstów na zamówienie według wytycznych. Wiadomo, że osoby mające bogate portfolio mogą wołać o wyższą stawkę, ale przecież po kilku tygodniach pracy będziesz miał już takie portfolio zbudowane. Pieniądze, które można zarobić totalnie bez doświadczenia też nie są małe. Rozliczenie zwykle jest za tekst, a nie za roboczo godzinę. Średnio wychodzi jakieś 16 złotych netto na początku kariery i z czasem stawka rośnie.

Sprzedaż własnoręcznie tworzonych produktów – mam tutaj na myśli zarówno produkty spożywcze oraz użytkowe. Ta pozycja to pomysł na biznes na wsi. Przede wszystkim dlatego, że potrzebny jest duży ogród lub pole. Soki 100% i inne naturalne produktu są bardzo pożądanym produktem. W sklepie ciężko kupić produkty bez dodatków chemii, a te naturalne kosztują często kilka razy więcej. Dla przykładu sok 100% z aronii kosztuje około 30 złotych za litr.

Wypożyczalnia samochodów – Jeśli masz oszczędności, które tylko leżą i kurzą się na koncie bankowym to warto coś z nimi zrobić. Możesz otworzyć własną firmę, która będzie oferowała wynajem samochodów. Takich firm pojawia się coraz więcej, ale to nie jest żaden problem. Zapotrzebowanie i tak jest duże. W dużych miastach ludzie rezygnują z własnych aut, bo wystarcza im komunikacja miejsca. Warto skupić się na samochodach z pojemnymi bagażnikami i oszczędnymi silnikami, bo sporo osób bierze samochody jak jedzie na wakacje. Następnie jakieś auta dostawcze, bo są często potrzebne przy remontach i przeprowadzkach i samochody okazjonalne np. do ślubu.

Handel samochodami – Jest to generalnie metoda typu kup taniej sprzedaj drożej. Najważniejsze to sprzedawać samochody, które są w dobrym stanie i nie oszukiwać. Początki nie będą najłatwiejsze, ale zebranie kilkunastu dobrych opinii zagwarantuje sporą ilość klientów z poleceń. Taki interes może być bardzo dochodowy i komis, w którym sam kupiłem kilka samochodów ma na placu zawsze przynajmniej 50 sztuk na sprzedaż i miesięcznie schodzi im około 20. Na każdym mają minimum 2000 złotych marży.

Odnawianie mebli – Może wydawać się to dziwny biznes, bo teraz panuje moda na tanie meble głównie z IKEI, które po prostu się wymienia na nowe jeśli się zniszczą. Mimo to jest sporo osób, które mają stare meble sprzed 30 lat i więcej, które wymagają odnowienia. Bardziej zamożni ludzie często kupują produkty wyższej jakości i wyrzucenie szafy, która kosztowała 10 tysięcy złotych jest głupie nawet dla kogoś kto dobrze zarabia. Takie osoby szukają firm lub osób, które zajmują się taką renowacją. Nie trzeba mieć żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy przejrzeć kilka poradników oraz zakupów dobrej jakości preparaty. Oprócz drewnianych mebli warto zainteresować się renowacją wanien.

Odnawianie obuwia – Najbardziej popularny jest „Kazimierz Odnowiciel” – tak nazwał swój profil człowiek, który zajmuje się renowacją butów. Możesz do niego zajrzeć i zobaczyć efekty jego pracy. Ludzie często kupują buty za 600 złotych w górę i później szkoda im pieniędzy na nowe jeśli te się zniszczą. Wolą zapłacić 1/4 ceny buta za odnowienie niż całą kwotę za nową parę. Nie trzeba posiadać żadnych specjalistycznych maszyn. Potrzebne są odpowiednie preparaty oraz trochę wiedzy, która posiądziesz z darmowych poradników w internecie. Najlepiej szukać klientów na grupach na facebooku oraz poprzez prowadzenie profilu Instagram.

Domowe smakołyki dla psów – Bardzo prosty interes gdzie można szybko zdobyć setki stałych klientów. Przykładowy sklep, w którym sam zamawiam – rozbiorkigryzakow.pl. Tutaj są sprzedawane produkty typu skóry sarny, jelenia oraz poroża. Wiadomo, że nie każdy ma dostęp do takich produktów, ale są tam też ciasteczka dla psów oraz suszone mięso. Przygotowanie takich produktów mięsnych zajmuje kilka godzin. Jedna porcja mięsa ma 50 gramów i jest sprzedawana za 17 zł co daje 340 zł za kilogram produktu, a koszt to jest około 30 zł. Właścicielka tej firmy reklamuje się na grupach z konkretnymi rasami psów i ludzie walczą, aby zdążyć zamówić produkty bo tak szybko się rozchodzą.

Sprzedaż antyków – Jeśli masz jakieś meble bądź inne przedmioty, które są bardzo wiekowe to możesz je sprzedać za sporą sumę. Jest wielu kolekcjonerów, którzy płacą jak za zboże za dobry, stary polski mebel. Jeśli nie masz takich zabytków rodzinnych to nic nie szkodzi. Możesz poszukać na portalach typu olx ludzi, którzy oddaje takie rzeczy za darmo. Oni nie wiedzą, że można je sprzedawać za kilka set lub nawet kilka tysięcy złotych. Ty mając taką wiedzę, możesz po prostu przyjechać, zabrać za darmo i sprzedać z zyskiem. Polecam przeczytać jakiś artykuł na temat antycznych mebli żeby wiedzieć jak je rozpoznawać i na co zwracać uwagę.

Malowanie abstrakcyjnych obrazów – mam na myśli styl „abstrakcja”. Są one łatwe w tworzeniu nawet dla kogoś kto nie ma talentu artystycznego. To są obrazy, które wyglądają jakby ktoś rozlał przypadkowo kilka kolorów farby na płótnie. Dlatego właśnie ten styl nazywany jest abstrakcyjnym.

Tematyczne sesje zdjęciowe – zakładanie typowego studio fotograficznego jest bardzo oklepanym pomysłem i konkurencja na rynku jest całkiem spora. Inaczej wygląda sprawa w przypadku bycia specjalistą od konkretnej tematyki. Aktualnie popularne są sesje zdjęciowe dzieci oraz okolicznościowe np. świąteczne. Żeby móc wykonywać takie zdjęcia wystarczy małe pomieszczenie z przygotowaną ścianą lub po prostu pokój w domu. Oczywiście przyda się wyższej klasy aparat. Jest to zakup jednorazowy, który szybko się zwróci. Ten pomysł na mały biznes będzie idealny dla pasjonatów fotografii.

Wieczne róże – Kobiety uwielbiają dostawać kwiaty i możliwość kupienia pięknego bukietu róż, który nie zwiędnie po tygodniu jest czymś na co decyduje się wiele osób. Wystarczy, że znajdziesz dostawcę kwiatów bądź samemu będziesz je hodować. Następnie zapoznaj się z poradnikami w internecie jak takie róże zabezpieczyć, aby były „wieczne”. Ostatni element to opakowanie, które jest szalenie ważne, bo to one podkreśla piękno takiego zestawu. Cały proces jest łatwy w realizacji. Nie musisz ograniczać się tylko do róż. Mogą to być inne gatunki kwiatów lub ogólnie inne zestawy np. w formie koszów ze słodyczami. Kwiaty i czekolada to zdecydowanie najczęściej kupowane prezenty przez mężczyzn. Decydując się na własny biznes w tej branży nie będziesz narzekać na brak klientów.

Najczęściej zadawane pytania
Jaki biznes otworzyć? Skąd brać pomysły na bizes?

Najlepiej wybrać coś przedstawionej przeze mnie listy. Skup się na tym co lubisz, a nie na tym co może dać największe dochody. Każdy z tych pomysłów ma potencjał, serio.

Czego w Polsce brakuje i na czym można zrobić? Jeśli dalej zadajesz sobie to pytanie to znaczy, że nie przeczytałeś tego artykułu tylko przewinąłeś do sekcji pytań. Nie ładnie 🙂 Wróć do góry i przeczytaj, bo tam są same fajne pomysły na biznes.

Jaki biznes otworzyć w domu?

Jak w domu to internetowy czyli prowadzenie bloga, sklepu, kanały youtube, obsługa social media i wiele innych, które poruszałem w tym artykule. Skup się na jednym. Skakanie między pomysłami nie doprowadzi Cie do niczego dobrego.

Jaki biznes opłaca się otworzyć?

Generalnie nie ma takiego, którego by się nie opłacało. Ostatecznie wszystko sprowadza się do marketingu i zdobycia klientów. Wiem, że to nie jest satysfakcjonująca odpowiedź. Po prostu skup się na pomysłach wskazanych powyżej.

Jaką działalność otworzyć?

No tak jak wyżej, otwórz to co podoba Ci się z tej listy i pamiętaj, że nie musisz od razu zakładać działalności gospodarczej. Są inne metody rozliczeń, z których warto skorzystać.

Czy warto chodzić na kursy i szkolenia? Pewnie, że warto i to bez wątpienia. Możliwość bycia coraz lepszym równa się możliwości zarabiania coraz więcej. Dzięki lepszym kwalifikacjom będzie Ci łatwiej konkurować na rynku. Spójrz na konkurencję wśród istniejących firm, a potem na swój biznes. Przeanalizuj czego Ci brak i poszukaj czy jest kurs, którym możesz to nadrobić.

Pomysły na biznes w domu kontra pomysły na biznes w internecie, co lepsze? Osobiście uważam, że lepiej rozwijać się w internecie, bo taki sposób działania jest łatwiejszy do skalowania.

Pomysł na biznes – podsumowanie

Pomysły na biznes w domu to temat, którego szuka każdy kto marzy o porzuceniu pracy na etacie. Możliwość pracowania na swoich jest bardzo satysfakcjonująca i taki biznes na pewno warto założyć. Trzeba tylko uporządkować zadania do wykonania, znaleźć codziennie trochę czasu i systematycznie realizować założony plan w celu zdobycia nowych klientów i reklamowania biznesu. Bo tak naprawdę reklama i marketing są najtrudniejsze. Dobry pomysł to nie wszystko, bo sam miałem mnóstwo pomysłów na biznes. Ostatecznie udało mi się zrealizować zaledwie 4 z 17 pomysłów i wszystkie dotyczyły działalności internetowej. Dzięki temu zrozumiałem, że liczy się dobry pomysł, ale na marketing. Sprzedać można wszystko tylko trzeba wiedzieć jak i jeśli skorzystasz z moich darmowych kursów to wiele się z nich nauczysz.

Dodaj komentarz