Praca w domu dla mam – najlepsze pomysły 2020

Jeśli jesteś mamą i zadajesz sobie pytanie “jak zarobić pieniądze w domu” to ten artykuł powstał z myślą o Tobie.

 

Obecne czasy dają olbrzymie możliwości pracy zdalnej. Najchętniej korzystają z niej osoby chore, które nie mogą wychodzić z domu. Istnieje jednak jeszcze jedna grupa osób, która bardzo ceni sobie pracę z domu i są to kobiety ciężarne oraz kobiety z dziećmi. Praca dla mam przez internet to trend, który ciągle się rozwija, bo jest na to potrzeba. Praca w domu przez internet ma mnóstwo plusów.

Wiadomo, że dziecko potrzebuje opieki i bliskości matki, a pójście do pracy sporo utrudnia. Na szczęście ten problem został już dawno zażegnany, ponieważ teraz każda mama oraz ciężarna może pracować wygodnie z domu i blisko swojej pociechy. W jaki sposób można to robić?

Cóż sposobów na zarabianie przez internet jest sporo, więc trzeba się zastanowić co się lubi robić. Każdy marzy o tym, aby praca sprawiała przyjemność, nie pochłaniała zbyt dużo czasu oraz dawała solidne miesięczne zarobki. Czy to możliwe? Pewnie, że tak. 

 

Praca z domu, która nie zajmuje całego dnia oraz taka, która się po prostu opłaca. O tym jest ten artykuł i jeśli nie możesz znaleźć dla siebie zajęcia, a potrzebujesz dodatkowego źródła dochodu pracując z domu – trafiłeś w odpowiednie miejsce.

 

Praca w domu dla mam – na czym można zarabiać

Łatwiej byłoby napisać na czym nie można, bo możliwości są olbrzymie. Postanowiłem wypisać kilka najlepszych według mnie prac zdalnych, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Po prostu będę one odpowiednie dla każdego niezależnie od wykształcenia czy posiadanych umiejętności. Jedyne czego potrzeba to internet oraz komputer i telefon, a skoro to czytasz to wymagania zdecydowanie są spełnione 🙂

 

Praca dla mam w domu

 

Na początek coś prostego – pisanie tekstów na zlecenie. Co roku rośnie liczba stron internetowych oraz sklepów internetowych. Każdy chce być obecny w internecie, a te wszystko strony potrzebują treści, aby zdobyć czytelników lub opisy produktów, aby zachęcić klienta do zakupu. Algorytmy na szczęście jeszcze nie są na tyle rozwinięte, aby pisać po polsku długie artykuły, więc potrzeba ludzi do pisania. 

 

Praca jest naprawde opłacalna. Na początku oczywiście trzeba zebrać kilka zleceń, aby mieć co pokazać w swoim portfolio. Po napisaniu 10 tekstów można już pochwalić się swoją pracą po otrzymaniu kolejnego zapytania o współpracę.  To pozwala na wynegocjowanie większej stawki niż osoby początkujące. Takie jest prawo rynku dlatego możliwość pochwalenia się zrealizowanymi zleceniami lub co lepsze referencjami jest wskazane.
Ile można zarobić na pisaniu tekstów?

Generalnie stawki zaczynają się od 5zł za 1000 znaków, a sięgają do nawet 50zł w przypadku tekstów specjalistycznych. W przypadku tekstów zwykłych takich jak artykuły na bloga, opisy produktów do sklepu czy tez teksty w przypadku kampani content marketingowych realnie można osiągnąć 15zł za 1000 znaków. Średnia długość tekstu to 5000 znaków co oznacza, że za napisanie jednego tekstu możesz dostać średnio 75 zł. Jako, że osobiście współpracuję z wieloma copywriterami to z doświadczenia powiem, że średnio dziennie można napisać 3 takie teksty na pełnym luzie, robiąc częste przerwy, a jako mama małego bobasa z pewnością takie będziesz musiała robić. 

Podsumowując możliwości zarobkowe – średnio 210 zł dziennie za około 5 godzin pracy. Pamiętaj, że możesz pracować również w weekendy jeśli masz taką ochotę co pozwoli na zwiększenie zarobków w skali miesiąca o około 1000 złotych. Idealna praca dla ciężarnej oraz dla mam.

 

Praca w domu dla mam – Wirtualny asystent, obsługa klienta

Jak już wcześniej wspomniałem każdy chce być w internecie i prawie każda firma już w nim jest. Teraz obsługa klienta nie odbywa się na infolinii tylko na facebooku oraz emailu. Nie musisz jechać do biura, żeby odpowiadać na pytania klientów na facebooku. Możesz to przecież robić w domu. Dużo firm szuka osób do obsługi klienta i jest to praca zdalna. Część firm mimo, że nie szuka kogoś takiego to zawsze można się zgłosić i zaproponować swoje usługi. Sporo właścicieli biznesu sie zgadza, bo wiedzą, że w taki sposób będą mogli przeznaczyć swój czas na coś innego. Rozliczenie zwykle jest na zasadzie stawki godzinowej. Trudno mi powiedzieć jakie to mogą być dokładnie kwoty, ale raczej w okolicach stawki minimalnej – ale to i tak dobrze. Pamiętaj, że to praca z domu kiedy opiekujesz się dzieckiem i nie wymaga zbyt wiele wysiłku i uwagi. 

 

Praca w internecie – Obsługa social media

Jest to praca bardzo podobna do tej z poprzedniego punktu. Tutaj jednak nie będziesz odpowiedzialna za obsługę klienta, a przynajmniej nie w taki standardowy sposób. Głównym celem jest obsługa i rozwój firmowego fanpage na Facebooku i Instagramie. Do twoich zadań należeć będzie tworzenie kreatywnych postów, które będą angażowały odbiorców marki. Dodatkowo będzie dziesz odpowiadała na komentarze pod postami i wchodziła w interakcję z użytkownikami. Praca jest świetna dla osób kreatywnych i nie musisz mieć talentu graficznego czy też zmysłu estetycznego chociaż pewnie się przyda. Istnieją gotowe rozwiązania, które pozwalają na tworzenie grafiki na social media z listy szablonów. Są to oczywiście rozwiązania darmowe. Najpopularniejszy jest serwis Canva i również go polecam. Uważam, że jest to świetna praca dla młodych mam, które dobrze się czują na social mediach i znają obecne trendy. Ile można zarobić w domu przy takiej pracy?

Tutaj zwykle rozliczenie nie jest godzinowe tylko jest to stała opłata za prowadzenie profilu. Np. za prowadzenie małej lokalnej kawiarni dostawałem 500 złotych miesięcznie. Czas jaki poświęcam na pracę dla tego klienta to około 40 minut dziennie. Jeśli znajdziesz kilku takich klientów to bez trudu można zarabiać średnią krajową netto przy pracy krócej niż 8 godzin dziennie.

 

Opiekunka dla dziecka

Nie jest to może praca przez internet, ale nie mogę pominąć tego sposobu. Skoro siedzisz w domu i opiekujesz się dzieckiem to możesz zaopiekować się również jeszcze jednym i dostawać za to pieniądze. Oczywiście nie każdy lubi (czyjeś) dzieci, ale jest dużo osób, które je uwielbiają. Co prawda jest to praca bardzo wymagająca i czasem męcząca psychicznie, ale pozwala zarobić dodatkową kasą. Dodałem ją na tą listę, poniewaz klientów najłatwiej szukać właśnie przez internet. Myślę, że więcej nie muszę się rozpisywać, bo jak taka praca wygląda wie każda kobieta.

 

Wypełnianie ankiet za pieniądze – praca dorywcza przez internet

Nie jest to praca, która pozwoli na zarobienie 5000 złotych miesięcznie, ale pozwoli na dorobienie kilkuset złotych za kilkanaście godzin pracy miesięcznie. Praca polega dokładnie na tym jak w tytule czyli wypełnianie ankiet. Są to różnego rodzaju ankiety najczęściej badające rynek i zapotrzebowanie na jakieś produkty lub usługi. Czasem dostaniesz za darmo jakiś produkt np. szampon, perfum, napój, proszek, garnki i inne użytkowe przedmioty tego typu, a potem musisz napisać opinie na temat tego produktu. Nie dość, że dostajesz wynagrodzenie za napisanie opinii to jeszcze otrzymujesz darmowy produkt zwykle bardzo dobrej jakości. Praca nie jest wymagająca, można pracować tyle ile się chce lub właściwie tak długo jak są dostępne jakieś ankiety, bo ich liczba zawsze jest ograniczona. Generalnie w skali miesiąca nie powinno to zajac wiecej niż 20 godzin więc jest to idealny sposób na dorobienie dla mam, które muszą poświęcać sporo czasu swojemu dziecku i w międzyczasie ogarnąć dom i ugotować obiad. Sposób czasem jest opisywany jako “wypełnianie wniosków praca online” lub “wprowadzanie danych” – ale słowo ankieta i wniosek są używane zamiennie. Uważam, że to świetna praca zdalna dla mamy.

 

Praca w domu dla mam – Rzemiosło domowe

Jak kiedyś opowiadałem o tym sposobie mojej znajomej to stwierdziła, że to bardziej praca dla babć niż mam, ale udowodniłem jej że się myli. Rzemiosło domowe czyli wytwarzanie czegokolwiek w domu ręcznie. Pierwsze co każdemu przychodzi na myśl to szycie swetra na szydełku albo bransoletki. To oczywiście mogą być takie produkty, ale też mogą to być inne elementy biżuterii czy nawet przysmaki dla psa. Sam kupuje takie przysmaki mojemu psu. Kobieta otwarła sklep internetowy, w którym sprzedaje suszoną skórkę sarny, poroże jelenia i mięsne ciasteczka. Nie każdy mieszka koło lasu żeby zbierać poroże i je sprzedawać, ale każdy może kupić kilka kilogramów mięsa, przemielić je, ulepić z niego małe ciasteczka z dodatkiem np. czystku a potem to wysuszyć. Kilka godzin roboty, a potem można czekać na zamówienia. Ile można w taki sposób zarobić? Spójrz na wyleczenia na podstawie tego sklepu

Mięso sensownej jakości to około 40 zł za kilogram.
80 gramów ciastek kosztuje 15 złotych co daje 160 złotych za sprzedaż ciastek z kilograma. 120 złotych czystego zysku, a klientów jest tam tak dużo, że często nie udaje mi się złożyć zamówienia – wyprzedają się w ciągu godziny. Tego typu praca dla mamy w domu pozwoli jednocześnie zarobić jak i się zrelaksować i odprężyć.

 

Dystrybutor kosmetyków

To jest zajęcie owiane złą sławą. Mnóstwo osób szuka chętnych na zakup perfum z najczęściej avonu. Więc absolutnie jest oferuj produktów z tej firmy. Jest mnóstwo marek, które dają lepsze prowizje za sprzedaż ich produktu – czasem jest to nawet 30%, a produkty są naprawde wysokiej klasy. Sam kupuję perfumy od znajomego, który dorabia sobie w takiej firmie. Nie chcę rzucać konkretnych marek i nazw firm w tym wypadku, bo osobiscie nie działałem w żadnej, ale wiem że można na tym sensownie zarobić, bo osoba od której robię zakupy działa już od prawie 2 lat – gdyby nie zarabiał to by odpuścił. Metody opisywać szczegółowo myślę, że nie trzeba – pokazujesz produkty, a potem zamawiasz to co kto sobie zażyczy.

 

Najczęściej zadawane pytania:

 

Jak znaleźć pracę przez internet? Gdzie są dostępne oferty pracy w domu?

Oferty można znaleźć na popularnych portalach ogłoszeniowych o tytułach “praca przez internet od zaraz” oraz na grupach facebook. Polecam też wysyłać zapytania mailowe do firm dla których mogłabyś wykonać jakąś usługę. Nie masz przecież nic do stracenia. 

 

Czy dodatkowa praca w domu się opłaca?

Oczywiście, że tak. Praca w domu dla mam to temat, który z roku na rok bardzo zwiększa swoją popularność. To oznacza, że taki tryb pracy będzie potrzebny. Jeśli rośnie zapotrzebowanie to i trzeba dodatkowych pracowników. Wszystkie prace w domu są zwykle proste i nie absorbują twojej uwagi przez ciągłe kilka godzin. Możesz robić mnóstwo przerw i to jest najważniejsze.

 

Jak zarabiać w domu?

Dużo osób zadaje sobie to pytanie na różnych forach czy grupach na facebooku. Sposobów jest dużo, firmy potrzebują wsparcia w wielu rodzajach usług. Wybierz coś co lubisz robić i ogłaszaj się z ofertami, wysyłaj zapytania do lokalnych firm z twojego miasta. Mam nadzieje, że artykuł wyczerpuje temat i całkowicie odpowie na pytanie pt. “jak zarobić w domu jako mama małego dziecka”.

 

Podsumowanie – praca w domu dla mam

Jeśli jesteś mamą i  interesuje Cię praca przez internet to zdecydowanie możesz zarobić solidne kwoty nie zaniedbując dziecka. Warto zachować odpowiedni balans. Przy pracy zdalnej możesz wybrać kiedy jest czas na pracę, a kiedy czas na zajęcie się dzieckiem. W internecie jest masa stron oferująca różne zlecenia więc teraz nic tylko pora przejrzeć dostępne oferty i brać się do pracy.

 

Dodaj komentarz