Praca zdalna przez internet

Praca zdalna

Praca zdalna to kierunek, w którym podąża bardzo dużo osób. Co jest tego powodem, czy to rzeczywiście jest takie świetne oraz gdzie szukać pracy? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Zalety pracy zdalnej:

Możliwość pracy w domu lub z innego dowolnego miejsca
brak kosztów dojazdu
brak marnowania czasu na dojazd i powrót z pracy
więcej czasu na przyjemności, hobby, dzieci, rodzinę
lepsze perspektywy zarobków

Najpierw przyjrzyjmy się co możesz stworzyć sam pracując zdalnie. Mówiąc sam mam na myśli własny biznes, który będzie prosty w utworzeniu, nie będzie wymagał dużej inwestycji i będzie do zrealizowania dla każdego.

ToC

Pomysły

Zdobywanie budzetu na realizacje własnego biznesu zdalnego

Pomysły na pracę/ zwód

FAQ

Podsumowanie

5 pomysłów na biznes jako praca zdalna
Nie musisz pracować dla kogoś. Jestem zwolennikiem prowadzenia własnej działalności i zawsze kiedy tylko mogę to zachęcam do tego moich czytelników. Ten blog jest jednym z moich internetowych biznesów, chociaż bardziej trakuje go jako hobby, bo nic tutaj nie sprzedaje. Zawsze warto rozważyć prowadzenie własnego biznesu jeśli już masz w planach pracę z domu. Poniżej znajdziesz 5 pomysłów, które możesz zrealizować pracując zdalnie z domu. Wybrałem takie działalności, które nie wymagają wkładu finansowego lub wymagają go mało. Mówiąc mało mam na myśli kwotę, którą byś normalnie wydał w ciągu miesiąca na samo paliwo żeby dojechać do pracy, a tutaj inwestycja jest jednorazowa.

Praca zdalna – Własny blog

Najlepszy sposób dający mnóstwo perspektyw na zarabianie pieniędzy dobrze się przy tym bawiąc. Sam tworzę bloga, którego właśnie czytasz i utworzenie go to nie był przypadek. Dobrze przeanalizowałem możliwości jakie daje mi blog w stosunku do inwestycji, którą muszę poczynić. A kwota inwestycji to zawrotne 230 zł na rok. W tą cenę wchodzi opłata za hosting (serwer), na którym utrzymywany jest blog oraz domena czyli nazwa mojego bloga (finansowadroga.pl).

Ile można zarobić?

Zdaje sobie sprawę, że odpowiedzi „to zależy” lub”nie ma górnego limitu” to nie to co chciałbyś usłyszeć dlatego odpowiem w postaci konkretnych liczb i statystyk.

Najczęściej wybieranym tematem bloga jest podróżowanie i jest to dochodowa kategoria. Generalnie zarobić można na wszystkim nawet na tematach religijnych, tak więc wybór kategorii nie powinien sprawiać problemu.

Mając miesięcznie 3000 czytelników możesz liczyć na zarobki rzędu 2000-4000 złotych. Taka liczba to jedynie 100 osób dziennie i jest to do osiągnięcia w ciągu 3 miesięcy pracy po kilka godzin dziennie(3-6). Wszystko zależy od tempa pracy.

Od czego zależą zarobki?

Zarabiasz poprzez sprzedaż własnych produktów lub poprzez oferowanie usług/produktów innych firm. W przypadku bloga podróżniczego będziesz mógł oferować oferty wakacji z biur podróży. Za jeden sprzedany bilet możesz dostać nawet 400 złotych. Więcej o tym piszę w poście dotyczącym zarabianiu na blogu [link]

Czy muszą mieć jakąś wiedzę lub doświadczenie?

Musisz umieć pisać, czytać i mieć dostęp do internetu. Internet masz, bo jesteś na moim blogu, czytać umiesz bo właśnie to robisz i pisać też bo musiałeś wyszukać mojego bloga w google.

Nie musisz wiedzieć jak stworzyć bloga. Wiem też doskonale jakie pytania będą Cię dręczyły przed podjęciem decyzji.

O czym pisać bloga
Jak tego bloga założyć
Jak pisać artykuły
Kto to będzie czytał
Jak zdobyć czytelników
Jak na tym zarabiać

Artykuł, który pokaże krok po kroku wszystkie aspekty techniczne byłby bardzo długi. Napisałem już wcześniej wpis o tym jak zarabiać na blogu gdzie odpowiadam na większość pytań. Możesz go zobaczyć tutaj [LINK] Jak zarabiać na blogu. Część techniczną stworzyłem w formie darmowego kursu. Możesz się do niego zapisać tu poniżej oraz we wspomnianym artykule też jest taka możliwość. Zachęcam do zapisów, sporo się napracowałem i udostępniam to za darmo, więc liczę, że wasze pozytywne opinię mi to wynagrodzą 🙂

Jak zdobyć budżet na własny biznes i pracę zdalną?
Na blogu opisałem wiele metod, które pozwalają w prosty sposób pozyskać budżet na pierwsze inwestycje. Nie będę ich opisywał tutaj szczegółowo, tylko podam link pod którym taki tekst jest już przygotowany. Opiszę tylko konkrety, które musisz znać. Wybrałem 2 najlepsze metody, które rekomenduję każdemu kursantowi (prowadzę darmowe kursy).

Testowanie produktów- Można testować produkty spożywcze, lokale gastronomiczne itd. ale tutaj warto skupić się na branży Fin-Tech czyli finansowej. Powstaje teraz wiele ofert bankowych, wiele aplikacji finansowych takich jak Revolut, które oferują pieniądze za rejestracje lub przetestowanie ich produktu. Jest to zarobek jednorazowy na takiej ofercie, ale można uzbierać nawet 2000 złotych, a to daje solidne podstawy żeby rozkręcić biznes w formie pracy zdalnej. Przeczytaj tutaj więcej – [link] TESTOWANIE PRODUKTÓW

Korzystanie z ułomności kasyn- tak wiem jak to brzmi. Nie namawiam w żadnym wypadku do hazardu. Chodzi o to, że kasyna mają określony algorytm, żeby zachęcić użytkownika do wpłaty większego depozytu. Czyli wpłacając mało dają Ci na początku poczucie, że masz szanse wygrać dużo więcej. Tutaj nie można przesadzić i również jest to możliwość jednorazowego zarobku, nie zachęcam do stałej gry. To jest tylko metoda na zdobycie budżetu do inwestycji. Więcej opisałem tutaj -[link]

Oferty Pracy Zdalnej – Najlepsze kierunki
Jeśli prowadzenie własnego biznesu do Ciebie nie przemawia to spróbuj pracy w zawodach przedstawionych poniżej. Cechują się one tym, że możesz się bez problemu przekwalifikować i nauczyć wymaganych umiejętności. Jeśli znasz język angielskich to możesz pracować dla każdego. Sytuacja idealna jest wtedy, kiedy zarabiasz w dolarach pracując zdalnie dla firmy z USA i mieszkasz w Polsce.

Copywriter – pierwsza i najłatwiejsza propozycja pracy zdalnej. Tutaj nie trzeba mieć żadnego wykształcenia, wystarczy potrafić pisać i czytać. Jest wiele ofert pracy dla osób bez doświadczenia. Praca polega na pisaniu tekstu według konkretnych wytycznych. Zwykle są to opisy produktów do sklepów internetowych oraz artykuły poradnikowe. Wraz z doświadczeniem stawki rosną bardzo mocno, a znajomość języka angielskiego pozwoli na bardzo proste zarabianie 2 tysięcy dolarów miesięcznie czyli prawie 8000 złotych.

Obsługa Social Media – życie i biznes odbywa się teraz w internecie. Każda firma powinna mieć swojego facebooka oraz Instagrama. Jeśli go nie ma – zgłoś się do nich i zaproponuj im stworzenie profili oraz ich obsługę. Pokaż też co mogą zyskać dzięki twoim usługą np. więcej klientów, marketing internetowy, organizacja konkursów, rozpoznawalność firmy. Za obsługę facebooka lokalnej kawiarni dostawałem 500 złotych miesięcznie. Kilka takich współprac + jakaś jedna większa firma i zarobki znacząco przekroczą średnią krajową. Nie ma nic przyjemniejszego niż praca zdalna, w której siedzisz na facebooku I Ci za to płacą 🙂

Grafik- Tworzenie grafiki można opracować na dwa sposoby. Pierwszy standardowy to normalna praca na etat, ale oczywiście w formie zdalnej. Wymagane będzie zaznajomienie z takimi programami jak Photoshop oraz zmysł estetyczny. Język angielski pozwoli na pracę dla klientów, płacących w euro i dolarach. Jeśli masz poczucie estetyki i minimalny talent artystyczny to nauczysz się obsługi photoshopa w miesiąc. Drugi sposób przypomina troche tzw. outsourcing czyli delegowanie zadań poza firmę czyli poza Ciebie. Dotyczy to pracy rozliczanej na zadania, a nie etat. Podam przykład: klient zleca zaprojektowanie logo, banneru reklamowego oraz wizytówki. Podajesz stawkę, a następnie szukasz kogoś kto zrobi to taniej tak żebyś miał z tego zysk. Najczęściej wykorzystuje się tutaj osoby z krajów trzeciego świata, bo ich stawki są bardzo niskie i dbają o jakość usług. Oczywiście najpierw trzeba zorientować się w cenach, a dopiero potem podawać stawki.

Tworzenie stron internetowych – W tym przypadku nie trzeba być programistą ani grafikiem. Możesz korzystać z programów, które ułatwiają budowę strony internetowej. Wykorzystują one gotowe grafiki oraz szablony. Twoim zadaniem jest jedynie skonstruowanie strony poprzez połączenie gotowych modułów. To troche jak budowanie z klocków lego. Przykładem takiego programu jest Mobirise i jest on darmowy. Wewnątrz programu istnieje mnóstwo opcji, które pozwalają na edycję wyglądu gotowych modułów. Edycja odbywa się poprzez suwaki i przyciski tak więc nie jest wymagana żadna techniczna wiedza. Wystarczy poćwiczyć korzystanie z programu i po tygodniu można tworzyć bardzo dobre strony. Oczywiście nie będziesz miał zleceń za kilkanaście tysięcy złotych, bo to będą proste strony internetowe. Mimo wszystko da się zarabiać nawet 5 cyfrowe sumy jeśli znasz język angielski i złapiesz pracę zdalną dla klientów z USA lub Anglii. W między czasie możesz uczyć się programowania i w taki sposób połączyć możliwość zarabiania z nauką.

Montaż filmów – idealna propozycja pracy zdalnej, w której liczą się umiejętności, a te możesz zdobyć bardzo szybko metodą prób i błędów w domu. Zakładam, że nie masz nic wspólnego z montowaniem filmów. Znajdź kilka filmów na Youtube, które mają według Ciebie ciekawy i kreatywny montaż. Następnie odpal program do montowania filmów np. After Effect i spróbuj zrobić to samo. Szukaj w między czasie poradników jak zrobić jakąś konkretną rzecz. W ten sposób rozwiążesz mnóstwo problemów oraz nauczysz się tych rzeczy w praktyce. Samo oglądanie poradnika o montowaniu filmów nie nauczy Cie absolutnie niczego. Oferty pracy w tej branży pojawią się coraz częściej, bo ludzie wolą oglądać niż czytać i przez to pojawia się dużo treści wideo.

Programista- Ostatnia propozycja, ale najlepiej płatna. Zdaje sobie sprawę, że nie można od tak zacząć pracować jako programista. Trzeba mieć spore umiejętności i jakieś doświadczenie. Mimo wszystko warto przemyśleć ten kierunek, bo ucząc się codziennie można po około 6 miesiącach znaleźć dobrą pracę. Jeśli trafi Ci się praca zdalna dla klienta z innego kraju z USA lub z Europy, to będziesz zarabiał w euro lub dolarach. Więcej pieniędzy za tą samą pracę. Tutaj oczywiście wymagany będzie język angielski w stopniu komunikatywnym więc to też pewnie jest jakaś bariera dla wielu osób. Jest to najtrudniejsza opcja z wszystkich tu wymienionych, ale najbardziej opłacalna.

Najczęściej zadawane pytania

Praca zdalna co to jest – sporo osób nie wie czym jest praca zdalna, jak wygląda oraz na jakich warunkach to się odbywa. W przypadku pracy zdalnej wykonujesz dokładnie tą samą pracę, którą być wykonywał siedząc w biurze , ale możesz to robić tam gdzie chcesz. Nikt nie sprawdzi czy siedzisz w domu, centrum handlowym czy na ogródku. Liczy się to, żebyś wykonał swoje zadanie na czas. Zwykle jest to praca na pełny etat lub rozliczenie zadaniowe czyli jeśli wykonasz zadanie przed czasem, to kilka następnych godz już nic nie musisz robić, a pieniądze za ten czas i tak dostajesz. Zatrudnienie w przypadku takiej formy może być dowolne, ale odpada umowa o pracę, ponieważ fizycznie nie będziesz w siedzibie firmy na swoim stanowisku. Najczęściej wybierana jest umowa o dzieło oraz rozliczenie przez fakturę VAT prowadząc działalność gospodarczą, a mniej popularna jest umowa zlecenie.

Gdzie mogę znaleźć oferty pracy zdalnej?- Najpopularniejsze portale to olx, pracuj.pl oraz grupy na Facebooku. Zwykle takie ogłoszenie zawiera szereg informacji czego wymagają od pracownika, na jakich zasadach odbywa się współpraca, proponowana stawka oraz zakres zadań. Spośród wymienionych serwisów polecam Facebooka zwłaszcza jeśli jesteś osobą początkującą. Możesz tam szukać zleceń oraz publikować swoje ogłoszenia. Jeśli masz już większe doświadczenie to warto też zainteresować się portalem Linkedin. To jest taki facebook, ale służy wyłącznie do celów biznesowych, szukania współpracowników, kontrahentów i tak dalej.

Jak wygląda rozmowa o pracę? Jako, że praca odbywa się zdalnie to rozmowa również. Najczęściej korzysta się z dedykowanych platform do rozmów o pracę lub po prostu jakiegoś komunikatora wideo jak np. Skype. Najczęściej są 2 etapy. Pierwszy to rozmowa z osobą z działu HR, która przeprowadzi wstępną weryfikację. Druga osoba to będzie albo pracownik, który sprawdzi Cie pod kątem wiedzy technicznej lub po prostu menadżer albo szef. To już zależy czy aplikujesz na stanowisko techniczne typu programista czy może raczej copywriter.

Podsumowanie
Praca na etat to czas, który poświęcasz na tworzenie czyjejś firmy, a mógłbyś go wykorzystać na tworzenie czegoś swojego co pozwoli Ci na lepsze zarobki i wolność. Jeśli jednak cenisz sobie gwarancję zatrudnienia i stabilność finansową ponad wszystko to sprawdź oferty pracy zdalnej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pracować z dowolnego miejsca jako specjalista, ale bez stresu, który może towarzyszyć przy własnej działalności. Ze swojej strony polecam mimo wszystko pracę zdalną dla samego siebie z wykorzystaniem moich metod oraz darmowych kursów. Jak dotąd każdy kursant jest zadowolony, a jest ich już ponad 60. Jeśli potrzebujesz więcej informacji to możesz się ze mną skontaktować poprzez zakładkę kontakt.

Dodaj komentarz