W co inwestować, jak inwestować, w co zainwestować 1000 zł i 5000 zł

W co inwestować

Jest wiele możliwości inwestycji pieniędzy, które mają obiecujące stopy zwrotu. Do inwestowania trzeba podejść z chłodną głowa i w pierwszej kolejności należy jednak skupić się jak nie stracić zainwestowanych pieniędzy oraz zastanowić się czego oczekujemy.

Wiele też zależy od kwoty, którą możesz przeznaczyć na inwestycję. W tym wpisie poruszam kilka kwestii, którymi warto się zainwestować i podzieliłem je w zależności od minimalnego kapitału jaki trzeba posiadać.

Pierwsze 2 metody są przeze mnie rekomendowane dla każdego. Są to najbardziej bezpieczne i zarazem dające największe zyski inwestycje. Osobiście z nich korzystam oraz korzystają z nich moi kursanci.

Jak inwestować pieniądze w obiecujące projekty
Inwestowanie w produkty, które dopiero pojawią się na rynku to jedna z lepszych strategii jakie można obrać. Takie okazje nie zdarzają się często, ponieważ jest to powiązane z jakimś rewolucyjnym postępem technologicznym lub zniesieniem ustaw, które zakazują jakichś usług i produktów. Najpopularniejsza jest tzw. „bańka dotkomowa”. Polegała ona na tym, że na przełomie 2000 roku każda firma, która posiadała swoją stronę internetową notowała na giełdzie olbrzymie wzrosty. Teraz jest to standard, ale wtedy była to rewolucja i każdy inwestował w firmy, które były obecne w internecie. Później długo nie było takiej okazji, aż do pojawienia się kryptowalut czyli np. Bitcoina. To był kolejny moment, w którym każda osoba, która zainwestowała osiągnęła ogromne zyski liczące nawet kilka tysięcy procent.

Aktualnie mamy kolejną rewolucję jaką jest marihuana lecznicza. Kilka lat temu było to zakazane przez różnego rodzaju ustawy. Teraz jest to legalne i coraz więcej krajów potrzebuje zaopatrzenia w ten produkt, który nie jest wcale taki tani. Dodatkowo uprawa wymaga sporych inwestycji i opieki nad plonami. Na ten moment nie ma zbyt wiele firm, które zajmują się taką uprawą, ponieważ trzeba zdobyć odpowiednie zezwolenia. Mamy więc klasyczną sytuację w której popyt jest większy niż podaż. W związku z tym jest to idealny moment na inwestycje w firmy, które zajmują się taką uprawą. Medycyna to branża, która często daje zarobić dobre pieniądze, a tutaj łączy się to z nowością na rynku, która będzie coraz bardziej potrzebna i rynek będzie coraz bardziej rósł. Im szybciej zainwestujesz tym większe zyski będziesz mógł zrealizować.

Jak zacząć inwestować?

Aktualnie niewiele brokerów oferuje takie inwestycje. Przez ostatnie kilka miesięcy testowaliśmy kilka platform i wybraliśmy naszym zdaniem najlepszą. Korzystając z niej masz gwarancje, że firmy w które tam inwestujesz realnie istnieją. Dodatkowo otrzymasz od nas wsparcie i wskazówki, w które firmy warto inwestować w danym momencie.

Inwestycja w UBERa?

Znasz firmę UBER prawda? To ta firma, która konkuruję z tradycyjnymi firmami taxi. Niedawno weszli na giełdę gdzie można zainwestować pieniądze w ich firmę. Aktualnie nie mają oni prawie żadnej konkurencji. Co prawda są firmy, które kopiują ich pomysł, ale chodzi o skalę działań. Są aktywni w wielu krajach, mają za sobą miliardowe budżety inwestorów oraz rząd USA. Firma ma bardzo duże plany na przyszłość co jest dobrym wyznacznikiem. Ich głównym celem jest przewóz osób za pomocą aut autonomicznych czyli bez kierowcy. Brzmi to dosyć kontrowersyjnie i futurystycznie, ale to pokazuje, że firma na bardzo duże plany i nie zamierzają zniknąć z rynku. Przy każdym wprowadzenie nowej innowacji do firmy ich ceny na giełdzie mocno rosną. Wystarczy zainwestować teraz, póki większość nowych technologii nie została jeszcze wdrożona. Da Ci to solidną przewagę i większe możliwości zarobku. Jeśli zastanawiasz się w co inwestować pieniądze to uber jest zdecydowanie warty uwagi.

W co inwestować – Arbitraż na Bitcoin
Jak już wspomniałem Bitcoin był świetną okazją do zarobienia pieniędzy jeśli ktoś wszedł przed pęknięciem bańki. Teraz inwestowanie w niego nie jest już tak opłacalne, ale można zarabiać na arbitrażu. Jak pomnożyć pieniądze przez arbitraż? Jest to proste i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Wytłumaczę może czym jest arbitraż dla tych, którzy nie wiedzą.

Arbitraż to kupowanie taniej i sprzedawanie drożej. Bitcoin na różnych giełdach ma różne ceny więc można to w prosty sposób wykorzystać. Jest pewna trudność z powodu której ten sposób nie jest jakoś bardzo popularny. Oczywiście znalazłem rozwiązanie tych trudności dlatego też ten sposób jest przeze mnie bardzo polecany

Po pierwsze nie na wszystkich giełdach możesz założyć konto. Największe różnice cenowe są między np. giełdami Europejskimi, a Azjatyckimi. W Azji mają różne sposoby weryfikacji, które nie pozwolą na założenie Ci tam konta.

Po drugie takich transakcji trzeba wykonać dziennie kilkadziesiąt żeby był z tego sensowny zysk. Różnice cenowe nie są zbyt wielkie, ale są i po prostu trzeba zastosować efekt skali czyli zautomatyzować cały proces.

Powstało wiele firm, które oferują dostęp do narzędzi pomagających przy arbitrażu. Korzystasz z ich kont giełdowych oraz z ich programów do automatycznych transakcji. Skrypt monitoruje ceny przez całą dobę i jeśli zauważy okazję do kupienia taniej to zrobi to od razu. Technologia jest udostępniana w zamian za mały % tylko z zyskownych transakcji. Firma zarabia wtedy kiedy ty zarabiasz i taki schemat biznesowy daje duże poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Teraz trochę obliczeń ile można na tym zarobić przy założeniu, że zainwestujesz minimalną kwotę czyli 1000 zł

Średnia dzienna ilość transakcji to 34. Na każdej transakcji średni zysk to 3 zł. 3×34=102 zł

102 zł razy 30 dni w miesiącu = 3060 zł miesięcznie. Jest to oczywiście uśredniona wartość i może być ona większa zwłaszcza wtedy kiedy zainwestujesz więcej. Na początek polecam inwestycje minimalnej kwoty. Po wpłacie pieniędzy cały czas nimi zarządzasz i możesz w dowolnym momencie wypłacić je z powrotem na swoje konto bankowego. Jeśli przekonasz się, że system działa to możesz później doinwestować większa kwotę lub po prostu reinwestować to co zarobisz.

W co warto inwestować – pozostałe opcje
Powyższe dwie propozycje są wyborami, które uważamy za najlepsze. Można na nich osiągnąć spore zwroty, o których można zapomnieć w propozycjach opisanych poniżej. Dodatkowo ryzyko jest dosyć niskie i w każdej chwili możesz wycofać gotówkę i mieć ją z powrotem na swoim koncie bankowym.

Inwestycja w metale szlachetne

Złoto i srebro zawsze były i pewnie zawsze będą wartościowymi surowcami. Wzrosty oraz spadki cen nie są zbyt spektakularne i z tego powodu jest do wyjątkowo bezpieczna inwestycja. Skupowanie złota ma zawsze miejsce przed kryzysem. Można to zobaczyć na historycznym wykresie oraz nawet na aktualnym z 2019 roku. Teraz też wszyscy zapowiadają kryzys i cena złota zbliżyła się do ceny z 2009 roku.

Tego typu inwestycja jest raczej długoterminowa oraz pomaga zachować aktualny dorobek. Jest to świetny sposób żeby uchronić się przed inflacją oraz ogólnie kryzysem jeśli takowy ma nastąpić. Złoto można kupić w formie fizycznej albo w formie kontraktu na giełdzie. Ostatnio na wielu stronach internetowych można spotkać osoby sprzedające podrobione złoto. Jeśli chcesz mieć je w formie fizycznej to zawsze warto kupić w pewnym źródle jak np. Mennica Polska.

Jak inwestować w nieruchomości
Jest to forma bardzo podobna do inwestycji w złoto, jednak są pewne różnice. Rynek mieszkań jest dosyć trudny do zrozumienia jeśli zacznie się go analizować. Ceny ciągle rosną gdzie zdrowy rozsądek podpowiada, że już dawno powinna być korekta. Taki nienaturalny wzrost prowadzi zwykle do nagłego spadku cen. Bańka cenowa pęka i mamy klasyczny krach. Kupowanie mieszkań w większych miastach będzie zawsze dobrym rozwiązaniem. Ludzie będą szukali lokum w dużych miastach ze względu na możliwość podjęcia lepiej płatnej pracy albo rozpoczęcia studiów. Stopa zwrotu wynosi średnio 8% rocznie czyli po około 12 latach koszt zakupu zostaje spłacony i każdy następny przelew od najemcy jest zyskiem.

Można inwestować pieniądze w nieruchomości na 2 sposoby.

Kawalerki
Większe metrażowo mieszkania i wynajmować same pokoje
Pierwsze forma sprawdza się dobrze, ponieważ koszt zakupu jest niższy ze względu na mniejszy metraż. Dodatkowo są niższe koszta jeśli chodzi o czynsz, a kwota samego wynajmu może być zbliżona do mieszkań powierzchniowo większych.

Drugi sposób jest idealny jeśli mieszkanie znajduje się w pobliżu jakiejś uczelni. Zamiast wynajmować mieszkanie za 1500 zł można podzielić je na np. 3 pokoje po 800 zł. Dla studenta będzie to bardziej opłacalne bo zapłaci mniej, a dla Ciebie bo zarobisz więcej.

W co zainwestować 10000 zł

10 tysięcy złotych to kwota, którą ludzie najczęściej chcą inwestować. Często też pojawiają się pytania „w co zainwestować 5000 zł”. Nie są to olbrzymie kwoty, ale jest wiele możliwości jak zainwestować taką sumę. Zapomnij o inwestowaniu w metale szlachetne lub jakieś obligacje. Większość doradców inwestycyjnych pewnie poradziłaby, aby takie oszczędności ulokować na koncie oszczędnościowym, ale to jest pozbawione sensu ze względu na niskie oprocentowanie. Zarobek 3% w skali roku przy takiej kwocie to jest kilka złotych. Taki kapitał najlepiej będzie przeznaczyć na 2 pierwsze metody opisane w tym artykule czyli arbitraż na bitcoinie oraz firmy z rozwijających się branż. Zysk będzie zdecydowanie większy niż na koncie oszczędnościowym i to w bardzo krótkim czasie. Czyli jak zainwestować 10000 zł? Po prostu przeczytaj początek artykułu jeśli z jakiegoś powodu go pominąłeś.

W co inwestować pieniądze – Własny biznes
Prowadzenie własnego biznesu jest zawsze opcją wartą rozważenia. Jeśli nie masz żadnego pomysłu to sprawdź mój wpis – „Pomysły na biznes” [LINK].

Najmniejszy budżet trzeba mieć przy zakładaniu biznesu internetowego. Odpadają koszta takie jak najem lokalu czy też inwestycja w towar. Ja ze swojej strony rekomenduje stworzenie własnego bloga. Tutaj jest wpis o tym jak takiego bloga stworzyć oraz informacje jak go monetyzować „jak stworzyc bloga”[LINK]. Średnio po 6 miesiącach można zarabiać kwoty rzędu 4000 złotych miesięcznie. Jeśli nie blog to warto pomyśleć o sklepie internetowym opartym o model dropshipingowy. Polega to na tym, że zamiast inwestować pieniądze w produkty działasz jako pośrednik. Towar zamawiasz bezpośrednio od producenta do klienta pobierając za to dodatkową opłatę, która jest twoją marżą. Takim sposobem bez inwestycji możesz sprawdzić czy jest popyt na jakieś produkty, a dopiero w późniejszym etapie możesz realizować sklep stacjonarny.

Jeśli nie wiesz w co inwestować małe kwoty to podpowiem, że najlepiej w samego siebie czyli w wiedzę pod postacią kursów i książek. Poszerzaj swoją wiedzę, pozbieraj większą sumę pieniędzy i wtedy pomysł o inwestowaniu kapitału celem pomnożenia go,

W co zainwestować – Fundusze inwestycyjne
Fundusze inwestycyjne wymagają doświadczenia ze strony inwestorów. Generalnie nie jest to polecana przeze mnie metoda. Została tutaj wypisana tylko z tego względu, że jest to jakaś opcja, która istnieje i czasem ludzie z niej korzystają. Minus takiej inwestycji jest taki, że to nie Ty decydujesz o twoich pieniądzach. Jest to bardzo mało opłacalna metoda tak samo jak rynek obligacji państwowych, papierów wartościowych albo inwestycja w pożyczki. Spółki finansowe skupiają się wokół wielkich funduszy. Jeśli przychodzi ktoś z małym budżetem to oczywiście zgodzą się na współpracę, ale nie będą na to poświęcali zbyt wiele czasu.

Podsumowanie
Jak widzisz inwestowanie może być proste. Wystarczy szukać szans, które daje rynek w danym momencie. W dopiero rozwijających się branżach wzrost na poziomie kilkuset procent miesięcznie jest czymś zupełnie normalnym. Najważniejsze jest, aby wsiąść do pociągu zanim odjedzie. Inwestowanie w firmy po osiągnięciu dużych wzrostów zwiększa ryzyko utraty kapitału. Obliczanie ryzyka jest bardzo ważne i trzeba pamiętać, że ono zawsze istnieje. Na tym właśnie polegają inwestycje, jednak są projekty, które należą do bardziej bezpiecznych niż pozostałe.

Dodaj komentarz