Zarabianie na grach – skuteczne metody jak zarabiać na grach w 2021

Czy zarabianie na grach ciągle jest możliwe? Jak zarabiać na grach w dzisiejszych realiach? Sposobów jak czerpać przyjemność z gry z możliwością zarabiania jest nadal całkiem sporo. Jesteś na blogu FinansowaDroga.pl – dzielę się tutaj metodami jak zarabiać przez internet. 

Poniżej znajdziesz kilka metod, w których opiszę jak możesz zarabiać grając

 

Zarabianie na grach przeglądarkowych

 

Zarabianie na grach przeglądarkowych jest możliwe na kilka sposobów. Jednym z nich jest wybór gier, w których zamiast produktować fikcyjne waluty – produkujesz prawdziwe pieniądze. Możesz zainwestować np. 100 złotych aby rozwinąć swoją firmę w grze, a następnie czerpać z tego korzyści w postaci zwrotu z takiej inwestycji przez następne kilka miesięcy. Oczywiście nie musi to być gra polegająca na budowaniu wirtualnej firmy. Są też gry, w których wcielasz się w menagera drużyny piłkarskiej.

 

Inną opcją zarabiania na grach przeglądarkowych jest zarabianie za wykonywanie jakichś akcji w sieciach partnerskich. Np. za rejestracje lub pobranie aplikacji na telefon otrzymujesz punkty, a następnie te punktu zamieniasz na prawdziwą gotówkę. Czasem wystarczy własnie rejestracja, a czasem trzeba chwile pograć i zdobyć np. 5 poziom. Im bardziej wymagające zadanie – tym więcej zarabiasz. Liczba tych zadań zwykle jest skończona i trzeba później czekać aż się odnowią, ale warto. To dobry sposób na dodatkowe zarobienie pieniędzy, który nie wymaga zbyt wiele czasu. W dodatku jest bardzo przyjemny.

 

Zarabiania na blogu o grach  

 

Prowadzenie bloga może wydawać się czymś co nie ma już sensu. Dziś mamy erę youtuba, filmów i podcastów. Mimo to blogi nadal mają się świetnie, a przez to, że większość osób idzie w kierunku youtuba – w blogosferze jest mniejsza konkurencja. 

 

Ile można zarobić na blogu o grach? Trudno podać sztywną kwotę, ale przedział od 3 do 8 tysięcy złotych miesięcznie jest bardzo realny.

Na czym tutaj można zarabiać? Sposobów jest bardzo wiele. Jako, że blog to mój ulubiony sposób na zarabianie to opiszę wszystkie, które mogę polecić.

 

Artykuły sponsorowane – twórcy gier, zwłaszcza Ci mniej znani, potrzebują promocji. Blog, który skupia społeczność graczy będzie idealnym miejscem. W zamian za artykuł, w którym opiszesz gre otrzymasz wynagrodzenie. Bardzo łatwy i przyjemny sposób na zarobienie kasy.

 

Reklamy na blogu – możesz również na blogu wyświetlać reklamy z jakiejś sieci partnerskiej. Najpopularniejszą siecią jest Google Adsense. Osoby, który wejdą na Twojego bloga będą w różnych miejscach widziały nieinwazyjne reklamy, a ty za to dostaniesz wynagrodzenie. Twoim jedynym zadaniem jest pisanie ciekawych artykułów, żeby ściągnąć czytelników na bloga.

 

Recenzje gier – recenzja gry to nie to samo co artykuł sponsorowany. W tym przypadku częściej będą pojawiały się większe studia gier i będą wymagali szczerej recenzji od Ciebie jako specjalisty z rynku gier. Bo przecież prowadząc bloga o grach budujesz swój wizerunek jako eksperta. Wiele osób będzie liczyło się z Twoim zdaniem.

 

Programy partnerskie – możesz również aplikować do programów partnerskich, które są powiązane z branżą gier. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są współprace z portalami, które sprzedają klucze do gier. Ty w ramach takiej współpracy otrzymujesz kod rabatowy na zakupy, który przekazujesz swoim czytelnikom. Oni zachęceni kodem chętniej dokonują zakupów, a Ty dostajesz prowizje od zakupów. Mogą to być też jakieś programy partnerskie związane z konkretną jedną grą. Wybór ofert jest olbrzymi – trzeba jedynie dobrać ofertę pod czytelników i rodzaj treści, którą tworzysz.

 

Zarabiania na streamowaniu

Graj, streamuj, zarabiaj. Obecnie streamowanie przeżywa swoją drugą młodość.  Popularność streamów głównie łączy się z popularnością jakiejś gry. Warto śledzić trendy w USA i zrobić to samo w naszym kraju. Przy odrobinie szczęścia zdobędziesz szybko popularność dzięki temu, że wyprzedzisz konkurencję. Nie od dziś wiadomo, że wszystko najpierw pojawia się na zachodzie, a dopiero potem u nas. Możesz zarabiać grając na twitchu oraz na YouTube. Jeśli zdobędziesz więcej widzów oraz ich liczba będzie stabilna – możesz spodziewać się oferty od Facebooka. Ta oferta polega na tym, że bedziesz musiał streamować na ich platformie okresloną w umowie ilosć czasu, a w zamian dostaniesz wynagrodzenie w postaci sporej ilości pieniędzy. Oficjalnie nikt kwoty nie podaje, bo zapis w umowie tego zakazuje, ale krążą plotki o 5 cyfrowych kwotach co miesiąc.

 

Zarabianie na nagrywaniu na youtube

Warto połączyć nagrywanie na youtube ze streamowaniem. Po prostu nagrywaj swoje sesje, montuj w krótkie odcinki i wrzucaj na kanał. W taki sposób połączysz 2 typy odbiorców. Zwiększysz też po prostu swoją popularność co przełoży się na ilość zarobionych pieniędzy pod koniec miesiąca. Zarabianie na grach głównie kojarzy się chyba właśnie z youtubem – bo tutaj najczęściej spędzasz zapewne swój czas. Początki są trudne, liczba wyświetleń będzie niska, ale właśnie to jest moment kiedy nie możesz odpuścić. Czasem zajmie to miesiąc, a czasem pół roku. W końcu widzowie zaczną przychodzić i zwykle jest to związane z algorytmem youtube. Musisz poczekać, aż zacznie on promować twoje filmy. Ile można zarobić na grach nagrywając na youtube? Cóż, stawki dla tego typu treści są raczej z kategorii tych mniejszych, ale nie najmniejszych. W sezonie świątecznym zarobisz więcej, bo będzie więcej reklamodawców więc warto wtedy nagrywać więcej filmów. 2-3 tysiące złotych to realna kwota jaką możesz osiągnąć mając mało popularny kanał. Do tego możesz dorzucić zarobki z streamowania oraz nawiązać jakąś współpracę z firmami więc te zarobki można powiększyć o kolejne kilka tysięcy. Wszystko zależy od tego jak przedsiębiorczy i pomysłowy jesteś.

 

Graj i zarabiaj na turniejach

Zarabianie na grach i to dosłownie – po prostu bądź dobry, bierz udział w turniejach i wygrywaj. Mało jest niestety gier, w których gracz występuje w pojedynke. Obecnie najlepiej ogląda się gry drużynowe, a pieniądze są tam, gdzie jest widownia. Mimo wszystko nie musisz przecież zarabiać milionów złotych rocznie. Kilka tysięcy za wygrany turniej to też bardzo dobra opcja. Pamiętaj, że to jest wciąż zarabianie na graniu w gry, a nie praca na kopalni. Samo granie jest również przyjemnością i jest to atut, o którym trzeba pamiętać jeśli zaczynasz liczyć ile możesz zarobić.

 

Praca jako tester gier

Tester gier to praca, która istnieje naprawdę. Każdy w podstawówce marzył, żeby móc testować gry i jeszcze dostawać za to pieniądze. Sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje, bo praca testera gier jest bardzo wymagająca i trudno się na tą posadę dostać. I to wcale nie dlatego, że chętnych jest dużo, a dlatego, że wymagania są wysokie.Twoim celem jest znalezienie błędów – musisz robić rzeczy, do których gra nie została stworzona. Czasem trudno jest wpaść na pomysł co mógłby zrobić inny gracz i właśnie taka umiejętność jest wymagana. Wbrew pozorom bardzo mało osób się do tego nadaje. Temat jest możliwy, ale jak wspomniałem – trudny do realizacji.

 

Twórz własne gry jako programista 

Dzisiaj stworzenie własnej gry nie jest tak skomplikowane jak jeszcze 10 lat temu. Istnieje masa gotowych silników, poradników, gotowców, które możesz po prostu zmodyfikować według twojej wizji i gra gotowa. Jeśli połączysz tworzenie gry z nagrywaniem procesu na youtube to zainteresujesz sporo osób Twoją produkcją zanim jeszcze ją dokończysz. W taki sposób będziesz mógł od razu sprzedać kilkaset sztuk do osób, które będą wyczekiwały premiery. Jeśli gra im się spodoba – pewnie ją chętnie polecą, może nawet nagrają z niech gameplay i będziesz miał darmowy marketing. Rynek gier jest bardzo nasycony. Sporo osób tworzy własne mini gry, ale jeśli będziesz miał unikalny pomysł to możesz liczyć na sukces.

 

Zarabiaj na sprzedaży postaci i itemków

Najprościej robić to w grach MMORPG. Kiedyś, kiedy na fali popularności był metin oraz Tibia – na allegro było mnóstwo ofert ze sprzedazą postaci oraz przedmiotów za prawdziwe pieniądze. Niektóre przedmioty były nawet za kilkaset złotych, a ich zdobycie nie wymagało wcale dużo czasu. Oczywiście dojście do etapu, na którym się takie drogie przedmioty zdobywało wymagało czasu – kilku miesięcy gry, ale zarabiania na grze to w tym wypadku tylko dodatek. Głównym celem była przyjemność z gry, a dopiero potem można było myśleć o zarabianiu. Sprzedaż postaci też była czymś naturalnym i pojawiały się one za kwoty nawet kilku tysięcy złotych.